Я ще можу не противитись, коли ображають мене як людину, але коли ображають мiй народ, мою мову, мою культуру, як же я можу не реагувати на це?
Михайло Коцюбинський, громадський діяч, класик української літератури

Національний день шльопанців

Починаючи з 2007 року, 2 грудня в Новій Зеландії відзначають оригінальне свято
1 грудня, 2017 - 09:25

Напевно, будь-хто в Новій Зеландії має в гардеробі як мінімум одну пару такого взуття. Це й не дивно, адже саме тут їх і винайшли. Винахід належить Морісу Йоку, який під час візиту до Японії надихнувся тамтешнім традиційним взуттям. Повернувшись додому, він заснував разом із сином гаражну майстерню, де почав виготовляти гумові сандалії. Це відбулося 1957 року, а пізніше, 1987 року, бізнес було викуплено компанією «Сенфорд Індастріс», якій належить і донині.

Національний день шльопанців відзначають просто — з гордістю взувають національний винахід на роботу, до школи і просто йдучи у справах.

Цікаво, що за результатими більш ніж двадцятирічного дослідження встановлено, що до берегів Нової Зеландії прибивається найбільше шльопанців на ліву ногу. Можливо, це трапляється через те, що місцеві рибалки відштовхують від берега свої човни саме лівою ногою і нерідко гублять взуття.

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments