З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

Нагороди для улюбленців

Всесвітньовідома виставка собак відбулася в Нью-Йорку
13 лютого, 2020 - 19:01
ФОТО REUTERS

Виставка собак у Westminster Kennel Club (Клуб Вестмінстерського розплідника) в садах на Медісон Сквер у Нью-Йорку — найстаріша у світі. Щорічно в ній беруть участь близько 200 порід, від хатніх улюбленців до сильних мисливських собак.

«Вестмінстер» отримала свою назву від давно відсутнього готелю на Манхеттені. Там джентльмени-спортсмени зустрічалися в барі, щоб пити і пліткувати про свої мисливські досягнення. Врешті, вони створили клуб і купили тренувальну зону та розплідник для собак, а також найняли дресувальника.

«Вони не змогли домовитись про назву свого нового клубу. Але нарешті хтось запропонував їм назвати його улюбленим баром. Ідея була обрана одноголосно, як ми думаємо, з підйомом десятка келихів», — Максвелл Ріддл, із газетної статті, цитованої у «Виставці собак, 125 років Вестмінстера» Вільяма Стіфеля

До речі, ця виставка пережила різні періоди: відключення електроенергії, снігові шторми, Велику депресію, дві світові війни та страйк буксира, який загрожував закриттям міста, і цей процес став другим найдовшим спортивним заходом, що постійно проводиться в країні...

Найбільш бажану нагороду у світі виставки собак, Best In Show у Вестмінстері, вперше було присвоєно 1907 року. Того ж року, а також протягом наступних двох років, вона перейшла до суки Гладкого Фокстер’єра на ім’я Ch. Рік Уоррена. Вона залишається єдиною собакою, яка коли-небудь перемагала тричі.

Нині виставка собак проводиться вже 144 рік поспіль! Цього разу її урочистим переможцем призначено пуделя Сібу, який позує на цьому фото.

Аліса ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: