У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Понад дві тисячі робіт

У Миколаєві нагородили переможців ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа. «День» нагородив кращу друковану газету
11 травня, 2018 - 13:03
У 2015 РОЦІ НА КОНКУРСІ З’ЯВИЛАСЯ НОВА НОМІНАЦІЯ — «КРАЩИЙ МАТЕРІАЛ ПРО ВОЇНІВ-ГЕРОЇВ». ЦЬОГОРІЧ У НІЙ ПЕРЕМОГЛИ ВИХОВАНЦІ ЗАПОРІЗЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ ІІ—ІІІ СТУПЕНІВ «СІЧОВИЙ КОЛЕГІУМ» / ФОТО ОЛЕКСАНДРА САЙКОВСЬКОГО

У Миколаєві відбулося урочисте нагородження переможців ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа. 26 переможців у 22 номінаціях отримали заповітні нагороди. Всього участь у конкурсі взяли 2032 конкурсні роботи з України та інших держав. 

«День» протягом багатьох років підтримує Міжнародний конкурс шкільних медіа. Цьогоріч газета відзначила спеціальним подарунком переможця в номінації «Краща друкована газета ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа». Ним стала газета «Мариинские ведомости» Одеської Маріїнської гімназії, яка отримала від «Дня» та її головного редактора Лариси Івшиної подарунковий примірник книги «Корона, або Спадщина Королівства Руського» з Бібліотеки газети.

Новинкою цьогорічного конкурсу стало присвоєння відзнаці «За внесок у розвиток освіти» імені видатного польського педагога, громадського діяча Януша Корчака. Директор Коледжу преси та телебачення, секретар НСЖУ, президент Міжнародного конкурсу шкільних медіа Гліб ГОЛОВЧЕНКО коментує: «Новаторські підходи Януша Корчака увійшли в історію педагогічної освіти. Але головне, чому ця людина заслуговує на безмежну повагу і вічну пам’ять, — це його безмежна відданість дітям. Він свідомо обрав смерть у газовій камері, адже не міг покинути своїх вихованців із «Будинку сиріт», яких німці прирекли на смерть під час Другої світової війни. Його головними педагогічними ідеями був принцип любові до дитини, своєрідне уявлення про права дитини, визнання того, що діти різні, право дитини на повагу та багато інших ідей, які й на сьогодні є досить прогресивними. А ще однією з його видатних книжок у 1921 році стала книга «Про шкільну газету», яка зробила значний внесок у розвиток шкільного друку».

Завдяки підтримці Міністерства закордонних справ України до Конкурсу з кожним роком вдається залучати все більше іноземних учасників. А підтримка Міністерством спеціальної номінації «Кращий матеріал на тему міжнародної співпраці» розширює контент шкільних медіа та знайомить читачів із прикладами успішної співпраці не просто між навчальними закладами, а в першу чергу, між самими дітьми — майбутніми лідерами наших країн. Перемогла в цій номінації газета «Калейдоскоп» Державного професійно-навчального закладу «Роменське ВПУ» із Сумщини.

Організатори Міжнародного конкурсу шкільних медіа не стоять осторонь подій, що відбуваються в Україні. Розуміючи, що анексія Криму та війна на Донбасі торкнулися майже кожної родини, в 2015 році було вирішено ввести нову номінацію «Кращий матеріал про воїнів-героїв», і вже в 2016 році сотні матеріалів про захисників України були надіслані на конкурс. Наразі номінацію підтримує Міністерство оборони України. Підполковник Олександр ЗАВТОНОВ, заступник начальника відділу висвітлення розвитку Військово-Морських сил редакції Військово-Морських сил Центрального друкованого органу Міністерства оборони України «Народна армія», вважає, що «дуже знаково і важливо, що в такому великому і потужному міжнародному конкурсі є номінація, присвячена українським воїнам. Адже ми повинні постійно пам’ятати та говорити про тих, хто сьогодні захищає нашу державу на сході України». Переможцем у цій номінації став матеріал «Реальні герої живуть поруч, а не на сторінках коміксів», опублікований у журналі «Джалапіта 2.0» Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ—ІІІ ступенів «Січовий колегіум».

Значну увагу в своїх матеріалах юні кореспонденти приділяють і темі законності та правопорядку. Тож номінація «Кращий матеріал на тему законності та правопорядку» за підтримки Міністерства внутрішніх справ України є вже традиційною. Переможець цієї номінації у своєму матеріалі порушив проблему булінгу. У 2018 році була запроваджена нова номінація «Кращий матеріал про Rotary International», яка заснована за підтримки організації Rotary International. Співпраця з цією організацією має дати розуміння боротьби за мир у всьому світі. Досвід подолання небезпечних захворювань, подолання проблеми неякісної питної води, участь у створенні місцевих економік і велика відповідальність за свої громади — це актуально сьогодні як в Україні, так і в усьому світі.

Також під час перебування в Миколаєві юнкори відвідали презентацію патрульної поліції та ДСНС України, поспілкувалися з головою Держкомтелерадіо України Олегом Наливайком, державним секретарем Міністерства інформаційної політики України Артемом Біденком, першим заступником міського голови міста Миколаєва Володимиром Криленком, відвідали Миколаївську обласну раду.

Вікторія ВЕСЕЛОВСЬКА, корпункт «Дня» в Миколаєві
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments