Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

Про леді Годіву

31 серпня, 2018 - 12:09

З 1188 року у Англії з’явилася легенда про леді Годіву, яка оповідала про події, що відбулися на півтора століття раніше. Леді Годіва була дружиною лорда Леофіка, який володів містечком Ковентрі. Вона дуже переймаляся долею підданих, які жили у злиднях та голоді через великі податки встановлені її чоловіком. Леді довго благала лорда відмінити людожерські закони, і врешті він погодився, але за однієї умови... Леді Годіва мала проїхатися містом верхи та без одягу. Леофік був упевнений, що вона на це не зважиться, проте помилився. У призначений день вона наказала містянам закритися вдома та зачинити вікна, а сама голою сіла на коня і пройшла випробування. Леофіку не лишалося нічого, крім виконати обіцянку. Цікаво, що головні дійові особи легенди справді існували. Леофік був англо-саксонським графом, який 1043 року побудував бенедектинський монастир та перетворив Ковентрі із маленького поселення на четверте за розмірами місто середньовічної Англії. А його дружина Годіва була дуже набожною та жертвувала церкві землі та гроші. Щодо решти оповідання, історичних підтверджень не існує. Проте легенда так припала до душі англійцям, що вони ще 1678 року започаткували фестиваль на честь Леді Годіви, який проводиться у Ковентрі 31 серпня щороку.

Нині це триденне дійство з безкоштовними концертами, масовими гуляннями та урочистим карнавальним шестям, яке включає у себе і безліч напіводягнених Годів.

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments