Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Про першу виставку котів

11 липня, 2019 - 20:43

13 липня 1871 року в лондонському Кришталевому палаці відбулася перша в світі виставка котів. Ідея зібрати в одному місці породистих котиків спала на думку видатному ілюстратору-анімалісту Гаррісону Вейру. Він був не лише поціновувачем котів, а й великим їх знавцем. Саме Вейр визначив стандарти котячих порід, запровадив класифікацію за довжиною та кольором хутра і, зрештою, запропонував саму ідею виставки з усім її регламентом. У першій виставці взяли участь 170 кішок 25 порід. Серед присутніх був навіть дикий шотландський кіт, що втратив лапу в одній із вуличних бійок. До журі входив сам Вейр та біолог-аматор Джон Макдоналд.

Нині такі заходи відбуваються повсюдно, а на той момент це була дійсно непересічна подія. Настільки цікава, що репортажі з виставки наступного дня потіснили на сторінках газет світську хроніку.

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ