Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

Шанс є!

Випускники та співкуратори ЛШЖ — про те, чому варто не проґавити нагоди провести місяць журналістського інтенсиву в «Дні»
8 червня, 2018 - 11:24

Набір заявок на участь у вже шістнадцятій Літній школі журналістики «Дня» триває. Ми спілкуємося з молодими людьми з різних регіонів, які зацікавлені і схвильовані, чи вдасться їм якісно заповнити анкету. Ми ж запевняємо: якщо справді є велике бажання і розуміння, що таке «День», то боятися нічого! Про це нагадують і випускники нашої Літньої школи різних років, які показали серйозне якісне зростання, почавши з липневого інтенсиву «Дня». Нагадаємо, заявку можна заповнити до 25 червня за посиланням https:// day.kyiv.ua/uk/content/anketa-dlia-uchasnykiv-litnioi-shkoly-zhurnalistyky-dnia

«День» — ЦЕ МІСЦЕ, ДЕ ЗРАЗКОВО ПРАЦЮЮТЬ «ЛІФТИ»

Дмитро ПЛАХТА, власний кореспондент «Дня» у Львові, випускник і співкуратор ЛШЖ «Дня»:

— У «Дні», на відміну від більшості інших українських видань, справді розуміють, наскільки важливою є співпраця з молоддю. Більше того, тут цю співпрацю віддавна практикують, отримавши за останні п’ятнадцять (!) Літніх шкіл чимало плодів своєї роботи.

Газета «День» — це місце, де зразково працюють «ліфти». Лише погляньте на нинішній склад редакції — добра половина наших співробітників пройшла Літню школу журналістики. Зокрема, і автор цих рядків також. Тому з власного досвіду завжди раджу всім і кожному Літню школу як чудову стартову платформу для журналіста-початківця. Тут ви закладете міцний фундамент не лише для своєї журналістської кар’єри, а й для свого світогляду та загалом майбутнього. Адже у Літній школі ви отримаєте фантастичну можливість опинитися в компанії метрів української журналістики, політики, культури та громадського життя з колосальним інтелектуальним потенціалом. У них можна і треба вчитися.

«День» загалом приділяє чималу увагу медіасередовищу, зокрема, вирощуючи на своїй інтелектуальній ниві власну журналістську генерацію. Я часто задумуюся, образно кажучи, яких масштабів школа журналістики потрібна для зміни української журналістики. Переконайтеся у цьому і ви: докладіть зусилля,  заповніть анкету (конкурс буде серйозний, повірте) і станьте учасниками ХVI Літньої школи журналістики газети «День». Місяць якісного журналістського інтенсиву вам буде гарантований!

«ДОСВІД НА ВСЕ ЖИТТЯ»

Юліана ЛАВРИШ, кандидат наук із соціальних комунікацій, викладач кафедри нових медій ф-ту журналістики ЛНУ ім. I.Франка, випускниця і куратор ЛШЖ «Дня»:

— Літня школа журналістики — це більше, ніж просто щорічна планова практика на факультетах журналістики. Це час, впродовж якого ти вчишся думати, критично сприймати себе і світ, розуміти і усвідомлювати багато речей; адже «День» готує ціле інтелектуальне меню на прийдешній місяць. Літня школа занурює тебе у газетний «мурашник» з головою, можна сказати, що це тест на стійкість і витривалість — подія, коментарі, швидке написання тексту. Зрештою, після такого бойового хрещення не є страшною робота у жодному медіа. Літня школа вчить бути швидшим, кращим і сильнішим.

Величезна кількість зустрічей, про яку я вже писала,  це не лише можливість послухати, але хороша практика для того, аби навчитись бути добрим інтерв’юером. 2012 року, коли мені випала нагода бути куратором Школи, усвідомила, що найбільша біда наших факультетів журналістики — відсутність практики ставити якісні запитання, адже наша освіта зазвичай класична монологічна. Мабуть, відтоді вже як викладач під час занять намагаюся діалогічно спілкуватися зі студентами, чути їхні думки, навіть якщо вони неправильні, і спонукати їх дедалі більше і частіше ставити різних запитань, адже тільки так можна виховати серйозного журналіста-практика.

Важливо, що Літня школа також спонукає до того, аби працювати у команді, не лише професійних журналістів редакції. Вона формує свою міні-редакцію і змушує формувати власний порядок денний та виявляти особисті етично-моральні принципи.

Крім того, Літня школа — це цікаві мандри, інтелектуальні вилазки, які також дають багато для усвідомлення. Одним словом, «День» пропонує провести літню практику небанально, мені видається, що більш ніж варто скористатися таким шансом, адже здобутий досвід у Літній школі — досвід на все життя!

«ВІДНАЙТИ ЦІННІСНИЙ КОМПАС»

Марія ЧАДЮК, магістрантка Національного університету «Києво-Могилянська академія», випускниця ЛШЖ «Дня», редактор шпальти «Українці — читайте!»:

— З’ясувалося, щоб знайти інший, альтернативний світ, не потрібно їхати в Лондон і шукати Алею Діаґон із твору Джоан Роулінг. Досить просто прийти в редакцію газети «День» і тут стати мешканцем іншої України — інтелектуальної та цілеспрямованої.

Саме цієї цілі, напрямку, орієнтирів часто не вистачає. Надто легко загубитися в інформаційному шумі, якого так багато і через який цінну інформацію дуже важко знайти. А газета «День» якраз є місцем поєднання цих важливих ініціатив — островів культури й освіченості, а найголовніше — відповідальності за власну державу й стратегічних завдань. Вона дає ціннісний «компас», щоб журналіст самостійно міг знайти свій шлях.

Тож ЛШЖ — це наставництво глибоких і досвідчених редакторів. Щоденні зустрічі з відомими людьми, як-от посли держав, міністри, режисери, письменники. Підтримка колег-літньошколяриків. Можливість стати частиною газети, поїхати в Брюссель. Але найголовніше — просто шанс побути в середовищі інформаційної безпеки, коли увага не відволікається на «шуми», а зосереджується на праці заради майбутнього.

P.S. А ще це газета, яка дарує віру в себе і здійснює мрії. Коли простий студент, літньошколярик, отримує шанс написати статтю у книгу Бібліотеки «Дня», на власні очі побачити Брюссель та штаб-квартиру НАТО, а трохи більше ніж за рік — координувати роботу авторів рубрики «Українці — читайте». Шанс є у кожного!

Нагадаємо, з усіма питаннями можна звертатися до куратора Літньої школи «Дня», редактора відділу кореспондентської мережі Ольги Харченко. Контакти: day_cornet@ukr.net, тел. (044) 303 96 27, (097) 76 49 221, Facebook-сторінка https:// www.facebook.com/sashaolj. Також раді повідомити, що цьогоріч співкураторами ЛШЖ будуть Дмитро Плахта та Марія Чадюк.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments