Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів
Павло Скоропадський,Гетьман Української Держави, український державний, політичний і громадський діяч

«Школа, яка виховає нових потужних лідерів»

У Львові розпочався Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл
18 серпня, 2018 - 18:11

17 серпня у стінах головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» стартував форум, який вперше проводиться за часів незалежності України. Одна з головних цілей заходу – наголосити, що для держави співпраця з педагогами, що поширюють знання про Україну за кордоном, має стати одним із головних пріоритетів.

У рамках Першого світового форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл його учасники матимуть змогу створити платформу для налагодження співпраці щодо поширення української мови у світі, розробити навчально-методичні матеріали для використання в українських суботніх та недільних школах за кордоном, а також – для обміну досвідом між педагогами, які викладають предмети українознавства.

 «СТВОРЕННЯ НОВИХ СПІЛОК, МАЙДАНЧИКІВ ДЛЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІВПРАЦІ»

«Ми переконані, що саме школа з циклом викладанням українознавчих дисциплін, яка пройшла столітній шлях і показала блискучі результати, виховавши мільйони українців, – це є та школа, яка буде рухатися далі і виховає нам нових потужних лідерів.

На форум зареєструвалися понад 200 представників із 36 країн з усіх континентів світу. Для нас самих це була велика несподіванка. Бо, коли рік тому ми почали готувати цей форум, то навіть не думали про таку велику кількість, – відзначила під час відкриття Ірина КЛЮЧКОВСЬКА, директор Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою, який є головним організатором форуму. Також у зверненні до учасників форуму вона зауважила: «Найбільш знаковим для нас буде, якщо Ви проявите чудеса самоорганізації та заявите про створення нових спілок, майданчиків для професійної співпраці».

«ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИШЕ ЗА КОРДОНОМ Є ДЖЕРЕЛОМ ПОШИРНЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ»

Відкривати форум приїхали перша леді Марина Порошенко та міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.

За словами Марини Порошенко, вперше за роки незалежності України питання збереження національної ідентичності українців за кордоном обговорюється на такому представницькому рівні: «Українське освітнє середовище за кордоном є джерелом поширення української мови, історії та культури. І є носієм правди про події, які сьогодні відбуваються в Україні – це вкрай важливо для зміцнення іміджу нашої держави на міжнародній арені».

Натомість міністр освіти і науки зауважила, що український уряд вперше заклав кошти на розробку матеріалів для українських суботніх та недільних шкіл за кордоном. Лілія Гриневич  висловила сподівання, що наприкінці року на ресурсах Міносвіти з`являться матеріали, які допоможуть вчителям україномовних шкіл у роботі.

ЛАБОРАТОРІЯ ТВОРЧИХ ІДЕЙ

Окрім урочистого офіційного відкриття у перший день форуму відбулася V Міжнародна конференція «Українська мова у світі». Паралельно зі всіма подіями у холі університету працював книжковий ярмарок, на якому зокрема можна було отримати свіжий примірник газети «День» і придбати книжки з бібліотеки нашого видання. Зауважимо, що можливість ближче познайомитися з проектами «Дня» в учасників і гостів форуму буде і в інші його дні.

Наприкінці першого дня відбувся показ фільму «When we starve» («Коли ми голодуємо»), продюсером якого є Борис Буняк, доктор медицини, активний представник української діаспори у США. Презентацію цієї 15-хвилинної документальної стрічки було приурочено до 85-их роковин Голодомору.

А з 18 по 22 серпня в рамках форуму відбуватиметься Лабораторія творчих ідей. Кожен із цих п’яти днів матиме свої окремі теми: «Українознавчі суботні та недільні школи: успіхи та виклики», «Інновації у сфері викладання предметів українознавчого циклу», «Школа – не примус, а бажання: нові освітні можливості», «Дитиноцентризм: у світі дитячої творчості», «Дорожня карта».

Також у рамках Форуму презентують перше соціологічне дослідження, проведене працівниками МІОК щодо стану та потреб сучасної українознавчої школи за кордоном. Емоційно забарвленими заходами форуму стануть дефіле українських учителів із 36 країн у національному одязі дизайнера Людмили Сєдової, участь у концерті «Українська пісня» на стадіоні «Арена Львів» та поїздка на Яворівщину.

Насамкінець відзначимо, що Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл організовує Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, якому в цій справі також допомагає Міністерство закордонних справ, Міністерство освіти і науки, Львівська обласна державна адміністрація, Світовий Конґрес Українців та Світова Координаційна Виховно-Освітня Рада.

У свою чергу «День» продовжуватиме стежити за перебігом Першого світового форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл, розповідаючи своїм читачам про його найцікавіші моменти.

Дмитро ПЛАХТА, «День», Львів. Фото Йосипа МАРУХНЯКА
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments