Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Які законодавчі зміни потрібні для захисту телерадіопростору

Ганна Гопко звернулася з листом до голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка
11 травня, 2018 - 13:32

«Шановний Юрію Анатолійовичу!

Трансляція окремими телевізійними каналами телепередач, які є, по суті, пропагандою держави-агресора і спрямовані на підрив незалежності та національної єдності України, викликає справедливе обурення українського суспільства.

Яскравим прикладом таких дій був ефір телеканалу «Інтер» 9 травня 2018 року. Зокрема, незважаючи на розміщений на сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення публічний заклик до мовників не розколювати країну, на «Інтері» було продемонстровано пропагандистський концерт, сповнений мови ворожнечі з ознаками пропаганди держави-агресора і комуністичного режиму СРСР.

На жаль, подібна пропагандистська діяльність каналу «Інтер» має системний характер, і це є лише частиною великої проблеми недостатнього захисту українського інформаційного простору від гібридної агресії Москви. Складовими цієї проблеми є виконання деякими де- юре українськими телеканалами ролі рупорів московської пропаганди проти України, трансляція російських телеканалів та контрольованих російськими окупантами каналів з окупованих територій у корпоративних кабельних мережах та публічних закладах (готелі, заклади харчування тощо), демонстрація російських фільмів та серіалів під виглядом «українських» чи «фільмів спільного виробництва», відсутність покриття частини території України ефірним мовленням українських телеканалів і водночас покриття окремих територій України ефірним мовленням з Росії та з тимчасово окупованих територій.

Зважаючи на це, прошу Національну раду і Вас особисто вжити всіх можливих заходів для припинення антиукраїнської пропаганди в телеефірі, а також надати мені таку інформацію:

1. Чи здійснювався Нацрадою моніторинг мовлення телеканала «Інтер» 9 травня 2018 року?

2. Яких дієвих заходів планує вжити Нацрада для припинення антиукраїнської діяльності телеканала «Інтер»?

3. Чи зверталася або планує звертатися Нацрада для допомоги у вирішенні цієї проблеми до інших органів влади, зокрема, до СБУ, Генеральної прокуратури, Українського інституту національної пам’яті тощо?

4. Які невідкладні законодавчі зміни потрібні Національній раді для надійного захисту українського телерадіопростору, у т.ч.:

•  для припинення мовлення загальнодержавних, регіональних і місцевих телеканалів, що здійснюють антиукраїнську пропаганду;

•  для посилення дієвості санкцій за порушення законодавства;

•  для припинення мовлення російських телеканалів на території України, у т.ч. в готелях, закладах харчування тощо;

•  для припинення демонстрації фільмів та програм російського виробництва?»

З фейсбук-сторінки Ганни ГОПКО

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ