Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

За «життя без страху»

Чорногорці вимагають від влади захистити репортерів країни
11 травня, 2018 - 12:43
ФОТО REUTERS

9 травня 2018 року. Подгориця. Після того, як у Чорногорії було поранено журналістку Оліверу Лакич, яка працює у незалежному виданні Vijesti, сотні людей вийшли на протест до будівлі уряду. Люди звинуватили чиновників у тому, що вони роблять недостатньо для того, щоб захистити репортерів, а також закликали їх розслідувати, хто стоїть за нападом на Лакич та за іншими подібними інцидентами. На журналістку напали 8 травня біля її будинку, внаслідок чого вона отримала вогнепальне поранення в ногу. Лакич розслідувала підозрілі бізнес-схеми, до яких, ймовірно, залучені чиновники високого рангу та їхні родини, передає Радіо Свобода. Посли США, ЄС, Великобританії та інших країн у Чорногорії піддали критиці цей напад, пише DW. У списку країн за рівнем свободи преси, складеному організацією «Репортери без кордонів», Чорногорія посідає 103 місце. Ця установа також засудила напад і зазначила на сайті, що випадок привертає підвищену увагу з огляду на те, що нещодавно в Європі відбулося два резонансних вбивства — мальтійської журналістки Дафни Каруани Галіції та словацького журналіста Яна Куціяка. Написи на плакатах на фото: «Зупиніть насилля», «За життя без страху».

Наталія ПУШКАРУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ