Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Загублений шедевр

На кухні француженки знайшли полотно італійського художника Чімабуе XIII століття
27 вересня, 2019 - 10:17
ФОТО РЕЙТЕР

Картина є частиною стародавнього поліптиха «Насміхання над Христом» італійського художника Чімабуе (Ченни ді Пепо), написана на тій же деревині, що й інші, атрибутовані частини поліптиха. Одна з них сьогодні зберігається в Національній галереї Лондона. Інша — в Нью-Йорку.

Як пише Бі-Бі-Cі, орієнтовна вартість знахідки може сягати 6 млн євро (159,8 млн грн). Твір XIII століття тривалий час висів просто над кухонною плитою в Комп’єні, Франція, тоді як господиня вважала, що це звичайна стара ікона. «Увінчування терновим вінцем» є частиною серії з восьми картин Чімабуе про життя і розп’яття Ісуса Христа. Картину 27 жовтня виставлять на аукціоні в місті Санліс на півночі Франції.

Підготувала Аліса ПОЛІЩУК
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ