...Від того, скільки цеглинок ворожого муру проб’ємо лезами і кулями, залежить підсумок боротьби.
Юрій Горліс-Горський, український військовий і громадський діяч, письменник

Замість літака – трансатлантичний перехід на яхті

Шведська 16-річна активістка Грета Тунберг має на меті «підняти обговорення захисту клімату за океаном на новий рівень»
23 серпня, 2019 - 12:39

20 серпня шведська 16-річна активістка Грета Тунберг виклала в соцмережі фото, де вона стоїть на носі гоночної яхти Malizia II, таким чином позначивши половину свого трансатлантичного переходу. У перехід вона вирушила 14 серпня з Плімута, розташованого на південному узбережжі Англії, в Нью-Йорк. Там вона має взяти участь у кліматичній конференції ООН у вересні, повідомляє www.dw.com. А в грудні Тунберг відвідає всесвітню конференцію із захисту клімату в столиці Чилі Сантьяго. У перервах між цими заходами екоактивістка збирається приєднатися до екологічних демонстрацій Fridays for Future і зустрітися з постраждалими від наслідків кліматичних змін. Грета Тунберг вирушила до Америки на яхті, тому що принципово не літає      на літаках, які, на її переконання, завдають величезної шкоди екології. Активістку супроводжують її батько та кінорежисер, який знімає документальний фільм про цю поїздку.

ФОТО РЕЙТЕР

Нагадаємо, «День» писав про Грету в матеріалі «Спекотні» новини» (№ 231 від 20 грудня 2018 року): «Дівчина стала відомою влітку 2018 року. Її обурила аномально висока температура, і вона вирішила щоп’ятниці приходити з плакатом до парламенту, щоб уряд приділяв зміні клімату більше уваги. Грета домоглася зустрічі з генсеком ООН під час конференції (24-ї кліматичної конференції ООН. — Ред.) і стала одним із символів Катовіцьких переговорів. Важливо, що у дівчини діагностований синдром Аспергера, який характеризують труднощами в соціальній взаємодії, та попри це, вона мала офіційний виступ на переговорах».

До акцій Грети «П’ятниці заради майбутнього» приєдналися вже тисячі школярів у всьому світі, нагадує www.dw.com. До речі, 7 липня Тунберг отримала звання «Посол совісті» від правозахисної організації Amnesty International, також нещодавно її висунули на здобуття Нобелівської премії миру.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: