Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів
Олег Ольжич, український поет, політичний діяч, археолог, очолював культурно-освітню референтуру ПУН (1937)

На сцені тільки чоловіки!

Іван Путров: «Важливо не скільки разів ти впав, а скільки разів устав і пішов далі»!
20 квітня, 2017 - 17:23
КОЖНИЙ ВИСТУП ІВАНА ПУТРОВА — ЦЕ АРТИСТИЗМ, ВІРТУОЗНІСТЬ, МАЙСТЕРНІСТЬ / ФОТО ОЛЕКСАНДРА ПУТРОВА

22 та 23 квітня в Національній опері України виступатимуть зірки світового  балету. Видатний танцівник сучасності, прем’єр Королівського балету Великобританії, екс-киянин Іван Путров  представить у нашій столиці  нову програму свого знаменитого творчого проекту Men іn Motion.

— У 2012 р. я створив балетний проект Men іn Motion («Чоловіки в русі»). У цій програмі  представляю публіці ретроспективу розвитку чоловічого танцю у постромантичний період балетного театру, — підкреслив І. ПУТРОВ. — Нагадаю, романтичний період мав  сувору ієрархію, де найголовнішою коштовністю була балерина. Всі інші складові у той час  були додатковими,  включаючи танцюриста-чоловіка, який лише допомагав  якнайкраще представити на сцені цю «перлину». І ось на початку ХХ ст. світ став дуже швидко  змінюватися. Жінка отримала право на голос, змінилося поняття соціуму, а  в балеті чоловік отримав право бути центром уваги. Нині чоловіки і жінки стали рівними. Саме про це я намагаюся розповісти в проекті Men in Motion...

Знаєте, мені шкода, що у  сьогоднішньому світі, коли бурхливо розвивається інтернет, пропала загадковість. А театр — це перш за все магія і таємниця, яку дуже хочеться відкрити!  Я вважаю, що артист повинен причаровувати на сцені, а поза кулісами тримати дистанцію і бути недоступним для глядачів. Бо з одного боку, балет — це дивосвіт, а з іншого — щоденні репетиції й  тренування, адже тіло для танцівника  —  інструмент, який треба підтримувати в тонусі. Це важка і кропітка праця, а ще  сувора дисципліна.  Інколи такий ритм набридає, бо потрібно постійно переборювати самого себе, обмежувати, тримати в формі. Важливо все: що з’їв, чи дозволив собі випити келих вина... Буває, що щось на репетиції  не виходить, але ти все одно повинен вставати і пробувати знову і знову. Важливо не скільки разів ти впав, а скільки разів  устав і пішов далі! Для танцівника талант важливий, але  плюс до нього колосальна дисципліна і постійна робота над собою. Треба ніколи не зупинятися. Я вважаю, що  перешкоди потрібні для того, щоб їх долати, і вони роблять артиста сильнішим. І лише потім прийдуть перемоги»...

На концерті колеги Івана Путрова — зірки світового балету — виконають номери класичних та сучасних постановок, демонструючи розвиток чоловічого танцю від початку ХХ ст. і до сьогодення. Цей проект Іван Путров присвятив легендарним зіркам минулого: Ніжинському, Нурієву, Баришнікову, Васильєву, Дауеллу.

До речі, рік тому  Men іn Motion з великим успіхом було презентовано у Києві. Нині глядачі побачать нові номери у виконанні знаних танцівників: прем’єра берлінського «Штатс балету» Маріана Уолтера,  молодої зірки міланського «Ла Скала» Тимофія Андріяшенка.

Вийдуть на сцену й артисти, які дуже сподобались киянам, виступаючи минулого року, — це Вадим Мунтагіров (Королівський балет, Лондон), Даніел Проіетто (Норвезький національний балет, Осло), Джованні Прінчіч (Голландський національний балет, Амстердам). Свою віртуозність також продемонструє Іван Путров.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments