Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Київ ставить на здоровий глузд

10 жовтня, 1997 - 00:00

«Україні потрібна економічна інтеграція з країнами СНД, у цьому є здоровий глузд», - заявив по закінченні засідання голів урядів країн СНД у Бішкеку прем`єр-міністр України Валерій Пустовойтенко. Теоретично він має рацію - без ринків СНД країні сьогодні не обійтися. На практиці ж його заява навряд чи знаменує новий курс українського керівництва незважаючи на всі підписані Україною в Бішкеку угоди.

Торгівля України з державами СНД невпинно скорочується, хоча взагалі обсяги зовнішньої торгівлі країни зростають. Така ж тенденція панує і в Росії навіть за існування її митного союзу з Білоруссю, Казахстаном та Киргизстаном. Тож у МЗС України вважають цілком виправданим продовжувати лінію на пріоритет двостороннього співробітництва.

Ставлення України до СНД відверто виявилося в нещодавньому рішенні скоротити фінансування багатьох структур Співдружності, від яких країна не отримала жодної віддачі. Крім того, інтеграцію «по-російському» Україна відкидала й відкидає, а іншої поки що просто не пропонується. До речі, попередник Пустовойтенка Павло Лазаренко останнє засідання голів урядів країн СНД просто проігнорував.

Документи, підписані в Бішкеку - справді необхідні. Зокрема, угоди щодо координації боротьби з організованою злочинністю, повернення незаконно вивезених культурних цінностей. Єдина транспортна політика в СНД Україну цікавить хоча б з точки зору перспектив отримання каспійської нафти та використання своєї території для транзиту вантажів. Але ж, казали кореспондентові «Дня» в МЗС, на сьогодні в межах СНД підписано сотні різних угод, жодна з яких не діє незважаючи на той самий здоровий глузд.

Поки що прем`єр-міністр Росії Віктор Черномирдін обіцяв Пустовойтенкові, що здоровий глузд переможе в «цукровій війні», для чого в Москві чекають на групу українських експертів.

Віктор ЗАМ`ЯТІН, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments