...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

«Ви — більше, ніж просто газета»

29 грудня, 2015 - 10:20

Наприкінці року за доброю традицією «День» звернувся до своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів із проханням відповісти на чотири запитання нашої новорічної анкети. Чесні відповіді з одного боку виступають «маркером» того, як країна провела рік, які шанси використала, а які безповоротно втратила. З другого — слугують певним прогнозом очікувань у 2016-му. Переконані, що вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Чим вам найбільше запам’ятався 2015-й рік? Які події року, що минає, змінили Україну і світ?

2. Чим 2015 рік для вас особисто був особливим?

3. Кого вважаєте героєм і антигероєм року?

4. 2016-го наше видання відзначає 20-річчя свого існування. Ви і «День»: ваша історія.


Єгор ГОРДЄЄВ, ведучий «ТСН» (канал «1+1»):

1. Думаю, що з 2013 Україна надовго застрягла у виснажливому політичному хоррорі. У 2015-му пройшов тільки первинний шок. Все інше набирає оберти. Втома і цинізм — це якщо про рік двома словами. Вибачте за темні фарби. Але є, наприклад, «Dach Daughters». По-дитячому радів їх успіху за кордоном. Це ж, напевно, ледь не перший унікальний український продукт, який був цікавим і конкурентним на Заході. Приємно відчувати, що у твоєму просторі здатні створювати цікаві світу продукти. Це, до речі, стосується і декількох вітчизняних стартапів.

З приводу подій, які змінили Україну і світ. Я щороку для себе вивожу суб’єктивний ТОП. Цьогоріч для мене це чітко лише дві події:  Літературний Нобель Алексієвич — за відзнаку недоліків пострадянського «червоного» синдрому та  «Мігрантська криза» — цьогорічний потужний тест Європи завтра стане нашим тестом.

2. У 2015 я багато подорожував. Україною і Європою. Відкрив для себе Берлін. Це столиця Європи, живе місто, яке зовсім скоро стане європейським Нью-Йорком. Автостопом об’їхав майже всю Каталонію, Андалусію та Португалію. Ледь не загубився у сніжній бурі в Ісландії. Щоразу повертаюсь з подорожі, як ще з однією вищою освітою.

3. У мене немає відповіді. Життя України цьогоріч — це суцільна політика. Героїв і антигероїв відповідно шукати слід тут. Сутнісно за рік нічого не змінилося. Нічого, що могло б зрушити країну з мертвої точки. Суцільна порожнеча, в якій шукати персонажів немає жодного сенсу. Героями слід вважати тих, хто ризикує своїм життям на сході країни. Але повернувши в цивільне життя, Герої в більшості своїй стануть розгубленими і нікому не потрібними. Вони навіть не знатимуть, за що конкретно ризикували життям, тому що, чим закінчиться вся ця історія не нафантазують зараз навіть найталановитіші футуристи. Аби їх вберегти від цього достатньо хоча б просто не нагнітати атмосферу агресії та прірви.

4. У дитинстві я жив поруч із редакцією «Дня» і великі сітілайтні літери «Д» «Е» «Н» «Ь»  над дахом багатоповерхівки нагадували мені кіношні картинки Нью-Йорка. Потім для мене «День», як і канал «1+1», стали тими світами, куди Україна обов’язково прийде — затишними, стильними, влучними і доречними. Тепер останні два роки я від імені «1+1 media» обираю найкращу фоторепортерську роботу на Всеукраїнській виставці «Дня». В одній залі — вичерпно про репортерську професійність, смак, тренди і зацікавленості. Вітаю «День» з ювілеєм! Для України, і для мене особисто ви більше, ніж просто газета.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ