Найвища мудрість — знати самого себе
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, поет

«Героєм року є збірний образ українського воїна»

28 грудня, 2017 - 13:30
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

В Україні триває війна на сході, й це є головним викликом для суспільства. На тлі певних позитивних кроків 2017-й запам’ятався, зокрема, «безвізом», частковим покращанням соціально-економічного рівня життя, успіхами на спортивній та культурній аренах; саме антитерористична операція та порушення прав людей в окупованому Криму стали в році, що минає, «маркерами» відчуття того, на яке майбутнє для країни спрямована політична та інтелектуальна еліти.

Традиційно ось уже понад 10 років «День» пропонує нашим читачам разом із нами підбити підсумки року, що минув, і дивитися в наступний. Експерти «Дня» вкотре зробили зріз часу нашого, без сумніву, історичного періоду, в якому українці випробовуються не лише на міцність, а й на спроможність виправдати згадану фразу, що прописана в паспорті держави.

Отже, наприкінці року наші автори, постійні читачі, партнери та експерти відповіли на три запитання, і в такий спосіб сформували «мозаїку» життя країни за 2017-й.

Переконані, вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Чим рік, що минає, став для вас особливим?

2. Кого вважаєте героєм і антигероєм-2017?

3. 2017-го наша редакція відзначила 15-річчя Бібліотеки «Дня». Яку саме книгу з нашої Бібліотеки Ви б могли відзначити й рекомендувати іншим?


Ігор ПАСІЧНИК, ректор Національного університету «Острозька академія», професор, Герой України:

1. Для мене особисто і для Острозької академії цей рік був особливий тим, що ми вперше в Україні провели чотири платформи у межах «Острог Forum 2017», присвячених національній безпеці України. Нагадаю, що перша платформа була присвячена внутрішньополітичному та інформаційному акцентам у контексті національної безпеки. Відкриття платформи відбулося за участю генерала армії, екс-голови СБУ Євгена Марчука та головного редактора газети «День» Лариси Івшиної. На другій платформі зосередили увагу на військово-політичних викликах у контексті національної безпеки. Серед спікерів — генерал армії, голова СБУ Василь Грицак. Під час третьої платформи обговорили важливість української мови в національній безпеці країни. Своїм баченням важливості мовного питання ділилися перша леді України Марина Порошенко та голова Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Муляренко. Четверта платформа «Острог Forum 2017» була присвячена питанню національної безпеки України в контексті розвитку україно-польсько-литовських відносин. Серед почесних гостей Форуму були Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, Емілія Ясюк, радник з питань наукового-освітньої співпраці Посольства Республіки Польща, Юргіс Гєдріс, аташе з питань культури Посольства Литовської республіки в Україні, Марек Запур та віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку. А багатонаціональну бригаду ЛИТПОЛУКРБРИГ, якій присвоїли ім’я Костянтина Острозького, представляли полковник Володимир Юданов, підполковник Елігіюс Сенуліс та підполковник Даріуш Чекай.

Також важливо, що наша держава виділила кошти на продовження будівництва нового навчального корпусу Острозької академії. А ще цьогоріч ми відкрили дві абсолютно нові спеціальності в Україні — це «Національна безпека» та «Громадське здоров’я».

2. Героєм року для мене є збірний образ українського воїна, який захищає нашу країну від ворога. Серед політиків — це, безумовно, Президент України Петро Порошенко. Його зусилля в зовнішній політиці та формуванні позитивного іміджу України у світі просто колосальні.

Антигерой року — це Міхеїл Саакашвілі. Через заворушення, спровоковані ним, в Україні розхитувалася ситуація, яка й так доволі напружена. Ми страждаємо від того, що зараз в країні йде війна, ми тільки починаємо ставати на ноги. Вважаю, що дії, до яких вдається Саакашвілі, неприйнятні.

3. Ми ще раз вітаємо газету «День» із 15-річчям її Бібліотеки. Це видання є нашим щирим другом та інформаційним партнером. Окрема подяка Ларисі Івшиній за її інтелектуальні ініціативи. Особливою для мене стала книжкова новинка «Дня» — «Корона, або Спадщина Королівства Руського». У цій книзі міститься дуже багато цінних текстів, які допоможуть переосмислити сторінки історії України і зрозуміти першопричини нашого сьогодення. Як на мене, то усі книги серії «Бібліотека газети «День» заслуговують уваги. Колективу «Дня» варто подумати над тим, щоб висунути їх на державну премію України у галузі освіти чи культури.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments