Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

«Герой – Ілон Маск»

28 грудня, 2018 - 18:13

Дорогі друзі, ви знаєте, як ми цінуємо ваші думки і наше спілкування. Вкотре читацький клуб «Дня» робить свій внесок в осмислення подій року, що минає. Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання (нижче) нашої новорічної анкети.

Бажаємо вам радісних Новорічних свят і щасливого 2019 року!

1. Ми знаходимося в складному історичному процесі: як би ви його назвали? Чого вас навчив 2018 рік?

2. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ і Україну?

3. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?

4. Кого ви вважаєте героєм і антигероєм року?

5. Три речі, які додають вам сил й наповнюють оптимізмом?

6. Автори, статті, проекти газети «День», які вирізнялися 2018 року?

 


Богдан ДАНИЛИШИН, голова Ради Національного Банку України:

1. Відповім словами Любомира Гузара: «І в 90 і, і зараз люди думають, що стати незалежним — це легко. Але ми повинні розуміти, що все ще перебуваємо в ситуації переходу… Робіть кожен день свою роботу, і не тільки заради самого себе, робіть разом з іншими і для всіх. В єдності — сила, і вона дозволяє встояти…».

Мені приємно, що ми в Раді Національного банку України саме так і живемо.

2. Світ у 2018 році змінили так звані торгові війни, ініціатором яких є президент США Д.Трамп. Розпочався відхід від ідеології глобалізму на користь інтересів національної економіки. Проте, на жаль, Україну це поки що не змінило – протекціонізм по відношенню до національних виробників є предметом жвавих дискусій, а не реальною політикою. Сподіваюсь, у наступному 2019 році ситуація нарешті зміниться.

3. Безперечно, що 100-річчя Національної академії наук України. Я багато писав з цієї проблематики упродовж року, що минає. На жаль, нинішній стан управління українською наукою не витримує критики. Враження — світ рухається вперед, а ми залишилися позаду всієї планети. Тому особисто я закликав і закликаю розпочати модернізацію НАНУ, і як мінімум починати потрібно з суттєвого омолодження керівних кадрів.

4. Герой – Ілон Маск. В липні 2018 року компанія SpaceX, яку очолює Маск, запустила ракету-носій Falcon 9. На борту ракети знаходився комунікаційний апарат Telstar 19V для канадського супутникового оператора. Він буде використовуватися для передачі широкосмугового сигналу у Північній Америці. Тобто, авіапасажири над північною частиною Атлантичного океану будуть забезпечені Wi-Fi. Це величезний технологічний прорив.

Антигерой – керівництво Венесуели, в якій, за даними МВФ, індекс споживчих цін у листопаді 2018 року у річному вимірі склав 1,37млн.!!! при середньому у світі 5,7%.

5. Віра в Бога, віра в Україну, віра в себе.

6. Автор – Алла Дубровик-Рохова

Проект – Україна-Incognita

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments