Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

«Герой року — український солдат!..»

28 грудня, 2015 - 09:10
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Наприкінці року за доброю традицією «День» звернувся до своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів із проханням відповісти на чотири запитання нашої новорічної анкети. Чесні відповіді з одного боку виступають «маркером» того, як країна провела рік, які шанси використала, а які безповоротно втратила. З другого — слугують певним прогнозом очікувань у 2016-му. Переконані, що вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Чим вам найбільше запам’ятався 2015-й рік? Які події року, що минає, змінили Україну і світ?

2. Чим 2015 рік для вас особисто був особливим?

3. Кого вважаєте героєм і антигероєм року?

4. 2016-го наше видання відзначає 20-річчя свого існування. Ви і «День»: ваша історія.


Євген МАРЧУК, державний діяч:

1. Подія року — битва під Дебальцевим в лютому цього року. Саме тоді Росія остаточно легалізувала свою участь у війні проти України. Саме тоді лідери Німеччини і Франції під час Мінська-2 нарешті остаточно зрозуміли, що Росія веде війну проти України і що Путін їх просто примітивно обманює. Саме тоді завершилась важлива фаза формування проукраїнської міжнародної коаліції. Саме тоді українська армія дала перший серйозний бій російській армії, хоча і вимушена була відступити. Саме тоді Президент Порошенко звертається до постійних членів Ради Безпеки ООН «не допустити розгортання уже повномасштабних дій в самому центрі Європи» і вже ввечорі того ж дня 17 лютого Рада Безпеки ООН консенсусом ухвалює резолюцію на підтримку мінських домовленостей 12 лютого і підтверджує свою повагу до суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України. Після Дебальцевого, заплативши велику ціну за його взяття і отримавши консолідований міжнародний осуд своїх дій, Росія призупиняє подальші наступальні операції. Після битви за Дебальцеве і початку дії режиму Мінська-2 українські Збройні сили отримують таку необхідну паузу для нарощування свого потенціалу і структурної реорганізації. Саме після битви за Дебальцеве в громадській свідомості України остаточно закріплюється усвідомлення того, що Росія це країна-агресор і головна загроза існуванню незалежної України.

2. Моя участь в Мінському переговорному процесі з 6 травня цього року як представника України в Робочій групі з питань безпеки. Щоденні інформаційні довідки про основні події на східному фронті і про втрати травня—липня і вересня—грудня цього року відрізняються в рази передусім за кількістю людських втрат. Не перебільшуючи своєї ролі, я знаю, що я причетний до цього. Навіть якщо збережено одне життя — для мене це вже дуже багато.

3. Герой року — український солдат. Антигерой року — Путін.

4. Газета «День» із перших днів на Майдані та з перших днів на фронті. Перша щоденна газета, яка  фізично прийшла на передові рубежі наших військових. Перша найбільша фотовиставка про наших військових уже восени 2014 року в Києві була підготовлена і проведена газетою «День». Перші найбільші історії про наших військових із передових рубежів фронту були в газеті «День». Радію за газету «День».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ