Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

«Антигерой-2017: цинізм, возведений до абсолюту»

3 січня, 2018 - 16:34
ФОТО З САЙТА TSN.UA

В Україні триває війна на сході, й це є головним викликом для суспільства. На тлі певних позитивних кроків 2017-й запам’ятався, зокрема, «безвізом», частковим покращанням соціально-економічного рівня життя, успіхами на спортивній та культурній аренах; саме антитерористична операція та порушення прав людей в окупованому Криму стали в році, що минає, «маркерами» відчуття того, на яке майбутнє для країни спрямована політична та інтелектуальна еліти.

Традиційно ось уже понад 10 років «День» пропонує нашим читачам разом із нами підбити підсумки року, що минув, і дивитися в наступний. Експерти «Дня» вкотре зробили зріз часу нашого, без сумніву, історичного періоду, в якому українці випробовуються не лише на міцність, а й на спроможність виправдати згадану фразу, що прописана в паспорті держави.

Отже, наприкінці року наші автори, постійні читачі, партнери та експерти відповіли на три запитання, і в такий спосіб сформували «мозаїку» життя країни за 2017-й.

Переконані, вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Чим рік, що минає, став для вас особливим?

2. Кого вважаєте героєм і антигероєм-2017?

3. 2017-го наша редакція відзначила 15-річчя Бібліотеки «Дня». Яку саме книгу з нашої Бібліотеки Ви б могли відзначити й рекомендувати іншим?


Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА,   директор PR-компанії "Дель Арте"

1. Ми втратили ілюзії, але не втратили надії та впевненості у справі розбудови України та її культурного поля.

2. Ростислав Держипільский,  режисер, актор, художній керівник Івано-Франківського театру - герой. Він створив надуспішний за контентом, організацією і впливом на франківчан та гостей міста - мистецький фестиваль Porto Frankо.

 А ще  поставив дві знакові, резонансні вистави: неооперу-жах «Hamlet» за В. Шекспіром у перекладі Ю. Андруховича і

«Вона – Земля» - це  вистава-притча за новелами Василя Стефаника.

Антигерой-2017: цинізм, возведений до абсолюту, як у політичному так і в культурному житті. Він призводить до постійних  втрат, зокрема,  іміджевих.

3. З Бібліотеки «Дня» хочу відзначити і рекомендувати іншим книжку

«Повернення в Царгород». У ній підняти такі теми, як   Візантія й Давня Русь – Україна. Козацька Україна та Османська імперія… Теми, які   ще досі не цілком досліджені істориками. Ця книжка дає «ключі» до розуміння багатьох актуальних сьогодні питань.  

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments