Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

«Ми не маємо права проявляти слабкість у своїй вірі і діях...»

4 січня, 2018 - 10:19

В Україні триває війна на сході, й це є головним викликом для суспільства. На тлі певних позитивних кроків 2017-й запам’ятався, зокрема, «безвізом», частковим покращанням соціально-економічного рівня життя, успіхами на спортивній та культурній аренах; саме антитерористична операція та порушення прав людей в окупованому Криму стали в році, що минає, «маркерами» відчуття того, на яке майбутнє для країни спрямована політична та інтелектуальна еліти.

Традиційно ось уже понад 10 років «День» пропонує нашим читачам разом із нами підбити підсумки року, що минув, і дивитися в наступний. Експерти «Дня» вкотре зробили зріз часу нашого, без сумніву, історичного періоду, в якому українці випробовуються не лише на міцність, а й на спроможність виправдати згадану фразу, що прописана в паспорті держави.

Отже, наприкінці року наші автори, постійні читачі, партнери та експерти відповіли на три запитання, і в такий спосіб сформували «мозаїку» життя країни за 2017-й.

Переконані, вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Чим рік, що минає, став для вас особливим?

2. Кого вважаєте героєм і антигероєм-2017?

3. 2017-го наша редакція відзначила 15-річчя Бібліотеки «Дня». Яку саме книгу з нашої Бібліотеки Ви б могли відзначити й рекомендувати іншим?


Лариса ТРОЯНОВСЬКА, актриса Театру на Подолі:

1.Нарешті трупа Театру на Подолі, в якому я служу, отримала нове приміщення. Не знаю, це для мене добре чи погано?Але, як факт здійснення мрій і до того ж визначна, безперечно, подія для міста, та й , мабуть, для України, тому що це перше, спеціально збудоване приміщення, саме для драматичного театру в Києві, після 1917 року.

Та щастя абсолютним не буває…  4 грудня  2017 року пішов із життя мій давній товариш, визначний етнограф нашого часу, Олексій Доля - справжній українець і патріот. Все своє життя Олексій Доля присвятив вивченню фольклорного різнобарв'я різних куточків України. Він був постійним організатором етнографічних експедицій. Зібрав тисячі унікальних експонатів,  автор цілої низки науково-популярних статей, присвячених різним аспектам музейної справи та розвитку етнографічної науки в Україні.  Завдяки Олексію відбувалися виставки по  регіонам країни де був представлений   його унікальний проект "Українська традиційна іграшка та лялька"… А тішить  мне те, що він настільки щиро вірив у щасливе майбутнє України, що  ми не маємо права проявляти слабкість у своїй вірі і діях...

2.Героєм вважаю Олексія Долю, яскраву особистість,волонтера, патріота, і всіх воїнів і волонтерів, які сьогодні на Сході України боронять кордони нашої держави ціною своїх життів.

Антигерой- кожен демагог, псевдопатріот, корупціонер,які сьогодні процвітають за рахунок тих, хто розгублено довіряють їм свої життя. Їх-тьма тьмуща…

3. З книжок хочу відмітити «Альбом карикатур» Анатолія Казанського. Це був художник-філософ. Дуже школа, що рано обірвалося життя цієї талановитої особистості, а над його роботами непідвласний час. Таке враження, що вони намальовані нині, а не кулька років тому…

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments