Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

«На жаль, український політик ще не доріс до державника»

4 січня, 2018 - 12:56

В Україні триває війна на сході, й це є головним викликом для суспільства. На тлі певних позитивних кроків 2017-й запам’ятався, зокрема, «безвізом», частковим покращанням соціально-економічного рівня життя, успіхами на спортивній та культурній аренах; саме антитерористична операція та порушення прав людей в окупованому Криму стали в році, що минає, «маркерами» відчуття того, на яке майбутнє для країни спрямована політична та інтелектуальна еліти.

Традиційно ось уже понад 10 років «День» пропонує нашим читачам разом із нами підбити підсумки року, що минув, і дивитися в наступний. Експерти «Дня» вкотре зробили зріз часу нашого, без сумніву, історичного періоду, в якому українці випробовуються не лише на міцність, а й на спроможність виправдати згадану фразу, що прописана в паспорті держави.

Отже, наприкінці року наші автори, постійні читачі, партнери та експерти відповіли на три запитання, і в такий спосіб сформували «мозаїку» життя країни за 2017-й.

Переконані, вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Чим рік, що минає, став для вас особливим?

2. Кого вважаєте героєм і антигероєм-2017?

3. 2017-го наша редакція відзначила 15-річчя Бібліотеки «Дня». Яку саме книгу з нашої Бібліотеки Ви б могли відзначити й рекомендувати іншим?


Євген ЛОПУШИНСЬКИЙ, медіаексперт, Полтава:

1. Особисто для мене 2017-й – це рік проектів, які, я сподіваюся, були успішними. Вони пов’язані безпосередньо із журналістикою, громадською роботою. Тому рік, що минув, був дуже продуктивним, але водночас ще й надзвичайно напруженим. Втім я задоволений, що в професійному плані він для мене дуже добре склався. Якщо більше деталізувати, то одним із визначних проектів стала газета «Полтавщина плюс». Видання дуже амбітне, навіть попри те, що традиційні медіаресурси стають слабо конкурентними порівняно з новітніми ЗМІ (маю на увазі інтернет-видання). Але спробувати створити нове друковане видання у Полтаві, щоб скласти конкуренцію для провладних газет, є дуже важливим. Ми створили продукт, котрий би пояснював жителям міста й області те, що відбувається навколо. Вважаю, нам це вдалося. Однак нам є ще куди розвиватися і до чого прагнути, тому, сподіваюся, у 2018 році ми отримаємо визнання читача.

Але, окрім таких позитивів, рік позначився ще й великою кількістю чвар, незрозумілих амбіцій у медіасередовищі, як і в цілому по всій країні. Маю надію, що наступного року такий градус напруги знизиться.

2. Образи героїв та антигероїв у нас збірні. Можливо, я скажу банальні  речі, але герої в Україні останні чотири роки незмінні. У нашій країні точиться війна, і тому героями на багато років залишаться хлопці, які захищають наш мир і спокій на східних кордонах України.

Антигерой у нас теж збірний – українські політики. Замість того щоб дбати про український інтерес, вони влаштовують шоу. І чим далі, тим закрученіше малюється сюжет цієї вистави. Багато подібних епізодів сталося протягом цього року, але на них не хотілося б зупинятися детально. На жаль, більшість політиків живе автономним життям від країни. Таке враження, що їм не спадає на думку, що в Україні йде війна, що сьогодні є купа важливих справ, оскільки потрібно модернізувати країну, робити її сильною, а не грати на послаблення. На жаль, український політик ще не доріс до державника. А всі подібні ігрища, які вони влаштовують,  можуть скінчитися плачевно. Тому треба братися за розум і нарешті дбати про Україну.

3. Хотілося б відзначити, що «День» вирізняється своєю креативністю. Мені дуже імпонує те, що видання проводить важливі кампанії, зокрема фотовиставки, публікації книг тощо. Ви популяризуєте українське слово через видання власної Бібліотеки. На превеликий жаль, протягом 2017 року я не мав можливості ознайомитися із новинками від «Дня», але відзначив би вже перевірені часом збірки, зокрема серії «Бронебійна публіцистика» та «Підривна література». Книжки з колекції присвячені дійсно важливим постатям. Якщо ми хочемо стати сильними, нам потрібно вивчати досвід успішних людей. Якраз ця серія популяризує найважливіших діячів української держави. Загалом у Бібліотеці «Дня» кожен може знайти цікаву і корисну літературу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments