Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

«Особливістю року став цілий «букет» викликів та просувань»

4 січня, 2018 - 12:28

В Україні триває війна на сході, й це є головним викликом для суспільства. На тлі певних позитивних кроків 2017-й запам’ятався, зокрема, «безвізом», частковим покращанням соціально-економічного рівня життя, успіхами на спортивній та культурній аренах; саме антитерористична операція та порушення прав людей в окупованому Криму стали в році, що минає, «маркерами» відчуття того, на яке майбутнє для країни спрямована політична та інтелектуальна еліти.

Традиційно ось уже понад 10 років «День» пропонує нашим читачам разом із нами підбити підсумки року, що минув, і дивитися в наступний. Експерти «Дня» вкотре зробили зріз часу нашого, без сумніву, історичного періоду, в якому українці випробовуються не лише на міцність, а й на спроможність виправдати згадану фразу, що прописана в паспорті держави.

Отже, наприкінці року наші автори, постійні читачі, партнери та експерти відповіли на три запитання, і в такий спосіб сформували «мозаїку» життя країни за 2017-й.

Переконані, вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Чим рік, що минає, став для вас особливим?

2. Кого вважаєте героєм і антигероєм-2017?

3. 2017-го наша редакція відзначила 15-річчя Бібліотеки «Дня». Яку саме книгу з нашої Бібліотеки Ви б могли відзначити й рекомендувати іншим?


Олександр ЦВЄТКОВ, американіст, професор Київського університету імені Бориса Грінченка:

1. Як міжнароднику, мені здається, що особливістю року став цілий «букет» викликів та просувань, які формують і наповнюють бурхливим життям сучасну картину світу:

– жоден із серйозних міжнародних конфліктів не був урегульований протягом року, проте дедалі більш поширеним стає розуміння, що і на Близькому Сході, і на Корейському півострові, і в Україні, і в африканському Сахелі необхідно переходити від політики хаосу та ситуативного реагування до регулятивних дій та досягнення визначених цілей;

– тему загрози зміни клімату не зміг зняти із глобального порядку денного навіть такий вчинок, як вихід США із міжнародних Паризьких домовленостей;

– також кризи атлантизму та європейського інтеграційного процесу засвідчили, що на зміну старим міжнародним порядкам приходять нові, коли доволі символічні досягнення і часом фейкові лідерські позиції замінюються на прагматичні цілі та конкретні кроки до позитивного розвитку і транспарентних комунікаційних зв’язків, відкритість держав і суспільств до діалогу та спільного захисту загальнолюдських цінностей і прав людини. Якщо Україна разом з об’єднаною Європою активно просуватимуться цим шляхом далі, отже, ми прожили цей рік недаремно і чекатимемо на краще в Новому році!

2. Лідери Європейського Союзу та президент США — у своїх діях щодо найбільш резонансних питань міжнародного життя і глобальної проблематики року: конфліктів, біженців, трансконтинентальної інтеграції, інновацій і покращення життя — виявилися водночас і героями окремих проривів, і провідниками непередбачуваних провокативних дій, наслідки яких проявляться лише згодом.

3. Хотів би поздоровити з ювілеєм та успіхом всього проекту «Бібліотека газети «День» і особливо відзначити родоначальницю — «Україна Incognita».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments