Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

«Україна здійснює поступ у цивілізований світ у притаманному їй темпі»

4 січня, 2018 - 13:31

В Україні триває війна на сході, й це є головним викликом для суспільства. На тлі певних позитивних кроків 2017-й запам’ятався, зокрема, «безвізом», частковим покращанням соціально-економічного рівня життя, успіхами на спортивній та культурній аренах; саме антитерористична операція та порушення прав людей в окупованому Криму стали в році, що минає, «маркерами» відчуття того, на яке майбутнє для країни спрямована політична та інтелектуальна еліти.

Традиційно ось уже понад 10 років «День» пропонує нашим читачам разом із нами підбити підсумки року, що минув, і дивитися в наступний. Експерти «Дня» вкотре зробили зріз часу нашого, без сумніву, історичного періоду, в якому українці випробовуються не лише на міцність, а й на спроможність виправдати згадану фразу, що прописана в паспорті держави.

Отже, наприкінці року наші автори, постійні читачі, партнери та експерти відповіли на три запитання, і в такий спосіб сформували «мозаїку» життя країни за 2017-й.

Переконані, вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Чим рік, що минає, став для вас особливим?

2. Кого вважаєте героєм і антигероєм-2017?

3. 2017-го наша редакція відзначила 15-річчя Бібліотеки «Дня». Яку саме книгу з нашої Бібліотеки Ви б могли відзначити й рекомендувати іншим?


Сергій ПУСТОВІТ, фоторепортер Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ», Полтава:

1. Цей рік був для мене дуже складним, можна сказати, навіть найтяжчим за багато-багато попередніх. Це стосується, насамперед, особистих обставин. Нині це в основному подолано. Тому з оптимізмом дивлюсь у майбутнє. Своє особисте міцно пов’язую з життям країни. Але всі нинішні політичні та економічні проблеми не розглядаю під кутом зору «над прірвою». Я вважаю, що Україна здійснює свій поступ у цивілізований світ у притаманному їй темпі. Цей поступ на сьогоденному історичному відтинку відбувається в основному під впливом громадянського суспільства, яке формується безпосередньо на очах у швидкому темпі.

2. Хто герой? Він не є якоюсь однією особою. Це, безумовно, не політик, тим більше не «месія» з так званого політичного класу. Мої герої – це тисячі невідомих широкому загалу людей, які боронять Батьківщину на фронті та в тилу. Зі зброєю чи без неї. Антигерой? Я проти того, щоб усілякій наволочі робити піар. Цієї погані доволі багато, та вона не може, як на мене, розглядатися в категорії «антигерой», це просто наволоч і все.

3. Бібліотеку газети «День» ціную за актуальність. Вважаю, що ця просвітницька діяльність є дуже-дуже корисною і вже дає свої плоди. У самого на столі зараз – томик Платона. Книга на всі часи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments