Я — грузин, але, якщо потрібно, я віддам життя за Україну.
Георгій Гонгадзе, український журналіст

«Україну міняють прості люди»

9 січня, 2016 - 10:03
Сергій Тримбач / Фото Миколи Тимченка, "День"

Наприкінці року за доброю традицією «День» звернувся до своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів із проханням відповісти на чотири запитання нашої новорічної анкети. Чесні відповіді з одного боку виступають «маркером» того, як країна провела рік, які шанси використала, а які безповоротно втратила. З другого — слугують певним прогнозом очікувань у 2016-му. Переконані, що вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Чим вам найбільше запам’ятався 2015-й рік? Які події року, що минає, змінили Україну і світ?

2. Чим 2015 рік для вас особисто був особливим?

3. Кого вважаєте героєм і антигероєм року?

4. 2016-го наше видання відзначає 20-річчя свого існування. Ви і «День»: ваша історія.


Сергій ТРИМБАЧ, кінокритик, голова НСКУ:

1. Основні події пов‘язані з наближенням Третьої світової війни. На чолі кількох країн стоять люди, які – важко позбутися цього враження – готові ввергнути світ у вселенську катастрофу. Яка, власне, може стати останньою. Не доведи, Господь! Віри в так званих «лідерів націй» все менше. Мабуть, там, нагорі, кисню малувато, от воно з мізками таке й відбувається.

Україну міняють прості люди. На політичному Олімпі здебільшого інші – надто вже «складні», «кручені». В сфері кіно, екранних медіа в цілому найбільше порадувала згуртованість, розуміння того, що треба консолідуватись, виявляти корпоративну солідарність – бо ж інакше капець. Нині на кону законопроект про державну підтримку кінематографа, який багато що може змінити. Хоча будь-які переміни так важко відбуваються…

2. Працею. У відділі кінознавства академічного Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології закінчили і подали до друку том «Історії українського кіно», далі буде. А от написану мною ще кілька літ тому історію вітчизняного кінематографа (багато ілюстровану, вибудувану на конкретних історіях – фільмів і їх авторів) так і не видано: грошей катма. 

Національна спілка кінематографістів витримала всі удари! Молодці ті, хто працює в НСКУ, в Будинку кіно. Сподобалася чесна й предметна розмова на грудневому пленумі правління Спілки – щодо проблем кіноосвіти, за участі представників профільних міністерств. Проблем тьма-тьмуща, а без їх розв’язання майбутнє кіно виглядатиме присмерково. 

3. Цей герой колективний – наша політична еліта. Виглядає ганебно, та ще й не соромиться показувати своє личко – періодично вибігаючи у телевізійний «двір», аби потупцювати один одного оперетковими предметами.

4. Я все частіше заглиблююсь в історію – передусім свого роду. Бо ж народ складають родини кожного з нас. Відтак започаткував «Мем-сторії» (вдячний «Дневі» за підтримку ідеї), де прагну історію велику подавати крізь призму історії родинної.

Так хочеться, аби всі українські родини стали щасливішими і здоровішими у 2016 році. І Боже, одверни війну – всеукраїнську і вселенську. Усе ж Людство, цей химеричний оркестр націй, витворило стільки див  і мистецьких шедеврів, що заслуговує на повагу і збереження. Попри наявність у ньому монстрів і дикунів. От би вигадав хто наступного року ген, який би блокував їх появу в майбутньому.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments