Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього
Мігель де Сервантес, іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури

«Війна з нашим споконвічним ворогом – російським імперіалізмом – триває»

4 січня, 2018 - 13:03

В Україні триває війна на сході, й це є головним викликом для суспільства. На тлі певних позитивних кроків 2017-й запам’ятався, зокрема, «безвізом», частковим покращанням соціально-економічного рівня життя, успіхами на спортивній та культурній аренах; саме антитерористична операція та порушення прав людей в окупованому Криму стали в році, що минає, «маркерами» відчуття того, на яке майбутнє для країни спрямована політична та інтелектуальна еліти.

Традиційно ось уже понад 10 років «День» пропонує нашим читачам разом із нами підбити підсумки року, що минув, і дивитися в наступний. Експерти «Дня» вкотре зробили зріз часу нашого, без сумніву, історичного періоду, в якому українці випробовуються не лише на міцність, а й на спроможність виправдати згадану фразу, що прописана в паспорті держави.

Отже, наприкінці року наші автори, постійні читачі, партнери та експерти відповіли на три запитання, і в такий спосіб сформували «мозаїку» життя країни за 2017-й.

Переконані, вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Чим рік, що минає, став для вас особливим?

2. Кого вважаєте героєм і антигероєм-2017?

3. 2017-го наша редакція відзначила 15-річчя Бібліотеки «Дня». Яку саме книгу з нашої Бібліотеки Ви б могли відзначити й рекомендувати іншим?


Олег ПУСТОВГАР, перший заступник голови Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта», помічник-консультант народного депутата:

1. Сконцентрувався на громадській діяльності в товаристві «Просвіта», зокрема долучився до історико-просвітницького проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Спершу визначив близько ста учасників Майдану з Полтави, проте на співпрацю погодилася лише половина. Їх обдзвонював, домовлявся про інтерв’ю. Люди мали бути з різних середовищ: громадські діячі, служителі церкви, робітники, політики, лідери полтавського Майдану тощо. Результат цієї спільної праці УІНП, «Просвіти» і журналістів-істориків помітний: спогади учасників Майдану протягом усього року транслювалися на обласному телебаченні  «Лтава», а на обласному радіо «Лтава» вийшла в ефір ціла низка тематичних радіопередач «Нова доба».

Приємно, що були реалізовані деякі мої ініціативи з гідного вшанування діячів Української революції 1917-1921 рр., сторіччя якої відзначає Україна. Тішусь з того, що у 2017 році запрацювала постійна експозиція в обласному краєзнавчому музеї ім. Кричевського, присвячена подіям перших визвольних змагань 1917-1921 рр., діячам національного відродження того часу, трагічним наслідкам окупації УНР російськими більшовиками.

А ще цьогоріч сесія облради підтримала нашу пропозицію з перейменування найбільшого в області інтернату, який досі називався на честь… Надії Крупської. Відтепер цей комунальний навчальний заклад носитиме ім’я Софії Русової – видатного педагога, життя і діяльність котрої пов’язані з Полтавою. До речі, Микола Міхновський 19 лютого 1900 року публічно виголосив промову «Самостійна Україна» якраз у будинку подружжя Олександра та Софії Русових.

Рік, що минає, запам’ятався роботою у медійному напрямі. Це і популяризація у ЗМІ українських фільмів, які вийшли на широкий екран, і просвітницькі виступи на телебаченні та радіо про знакові дати та події вітчизняної історії, й популяризація книг «Сойчине крило» та «Симон Петлюра і Українська революція 1917-21рр.», які були видані коштом української діаспори у США.

Так сталося, що особисто знав таку видатну людину як В’ячеслав Чорновіл. Тож вважав за обов’язок як данину пам’яті організувати вечір-спогад та ініціювати на радіо й телебаченні тематичні передачі про нього.

У сімейно-особистому житті сталися певні зміни: син Назарчик почав ходити в дитячий садок. Це велике щастя – жити новими враженнями дитини, спостерігати, як вона розвивається, як спілкується з вихователями та однолітками, як пізнає довколишній світ…

2. Війна з нашим споконвічним ворогом – російським імперіалізмом – триває.  Окрім агресії на Донбасі, спецслужби РФ вдалися до низки терактів і диверсій не лише у Луганській та Донецькій областях, але й у центральноукраїнському регіоні та навіть столиці. Унаслідок цього смертю Героя загинули Аміна Окуєва, офіцери СБУ і служби зовнішньої розвідки. Захоплений героїзмом українських воїнів, які боронять нашу землю на сході. На жаль, і цього року Полтавщина проводила в останню дорогу своїх синів. Важко і серцем, і розумом сприйняти те, що, поки популісти бунтують у Києві, поки дехто безвідповідально намагається відкрити внутрішній антиукраїнський фронт у столиці й по всіх областях, на східному гинуть наші захисники... Ось і нещодавно у результаті артобстрілу загинув миргородець Олександр Зубченко, 1990 року народження. Ровесник Незалежності, який пішов на війну добровольцем. Справжній Герой.

Величезне розчарування для мене – це деструктивна діяльність Міхеїла Саакашвілі. Звісно, немає сенсу заперечувати його грузинську сторінку політичного життя – цікаву, неоднозначну, та все ж загалом позитивну. Водночас цього року я дещо зрозумів: він не відчуває Україну і український народ, не розуміє всіх складнощів і хитросплетінь вітчизняної політики, не здатен зробити глибокі висновки з поразок визвольних змагань українського народу у ХХ столітті. Складається враження, що ним рухає винятково жадоба влади.

3. Це книга Джеймса Мейса «Ваші мертві вибрали мене…».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments