Завжди був націоналістом, пишаюсь цим. Негативних підтекстів цьому означенню надають неграмотні люди, плутають його із шовінізмом. Націоналізм – це любов до Батьківщини, а шовінізм передбачає ненависть до інших націй.
Роман Іваничук, український письменник, патріарх української історичної романістики, громадський діяч

ЦЕЙ ДЕНЬ В IСТОРIЇ

22 травня, 2007 - 00:00

1087. Мощі Святителя Миколая перенесено до м. Барі (Італія). Нині це православне свято — Поминання Святителя і Чудотворця Миколая із Мір Лікійських (Миколая Чудотворця).

1856. У Москві засновано Третяковську галерею.

1861. Прах Тараса Шевченка перепоховано на Чернечій горі біля Канева.

1887. У Катеринославі (нині Дніпропетровськ) пущено першу домну Олександрівського Південноросійського залізоробного та залізопрокатного заводу.

1897. К.Е. Ціолковський вивів формулу руху ракети у вільному просторі.

1939. Німеччина та Італія підписали договір про політичне і військове співробітництво («Стальний пакт»), який став важливим етапом військово дипломатичної підготовки до розв'язування Другої світової війни.

1940. Встановлено відзнаку Героя Соціалістичної Праці — золоту медаль «Серп і молот».

1954. Президією Верховної Ради СРСР прийнято ухвалу про нагородження УРСР та її столиці міста Києва орденом Леніна.

1957. У Ленінграді на зональній нараді працівників сільського господарства РРФСР М.С. Хрущов виступив із програмним завданням: догнати і перегнати США з виробництва м'яса, молока та масла на душу населення.

1962. У Білорусії став до ладу перший атомний реактор.

1984. Ухвалено спільну декларацію шести неядерних країн (Аргентини, Греції, Індії, Мексики, Танзанії та Швеції) — так званої Делійської шестірки — із закликом до ядерних держав про припинення ядерних випробувань і скорочення ядерних сил.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ