Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

Демократії загрожує... опозиція

19 листопада, 2004 - 00:00

Президент України Леонід Кучма заявляє, що в передвиборних емоціях таїться загроза демократії країни, проте наголошує, що держава здатна захистити демократичні надбання. «Чи існує загроза демократії? На жаль, з усією відвертістю вимушений наголосити, що так — якщо деякі політичні сили не візьмуть свої емоції в руки», — заявив Л. Кучма вчора на прес-конференції в Києві. Разом із тим Президент заявив, що «держава здатна захистити демократичні завоювання». «Для цього вистачає і конституційних повноважень, і політичної волі», — сказав він. Відповідаючи на запитання журналістів, Л. Кучма зазначив, що загроза демократії в країні в ході виборів виходить від опозиції. «Ми бачимо та чуємо численні заклики опозиційних сил іти та брати владу», — відзначив він.

Президент також висловив переконання, що Конгрес США не матиме пiдстав затверджувати внесений законопроект про санкції стосовно України в разі фальсифікації виборів президента. «Я переконаний, що жодних рішень Конгресу не буде через просту причину — вибори пройдуть 21 листопада, і буде обраний українським народом президент України, згідно з Конституцією та законодавством», — наголосив він. «Думаю, що в Конгресі сидять дуже справедливі мужі», — додав Президент.

Леонід Кучма також закликав не переоцінювати впливу Росії та Заходу на вибори в країні, повідомляє Інтерфакс-Україна. Відповідаючи на запитання журналістів, він зазначив, що задоволений зацікавленістю Заходу та Росії в тому, який шлях обере Україна після виборів. Зі слів Л. Кучми, кандидат на посаду президента Віктор Янукович бореться за президентську посаду, «спираючись на відносини з Росією, створення ЄЕП, не відкидаючи співпраці з ЄС у межах, до яких готовий сам ЄС». Кандидат на посаду президента Віктор Ющенко, зі слів Президента, «має чітку західну орієнтацію, в нього така команда». «Проте я переконаний, що головний гравець — це виборець, і не треба перебільшувати те, що хтось занадто впливає на вибір людей», — сказав глава держави.

На думку Леоніда Кучми, про повноправне членство України в Європейському Союзі можна буде говорити не раніше ніж через 20 років. «Стратегія руху до ЄС була і є пріоритетною (для України. — Ред. ), проте я думаю, що ми всі протягом останнього часу трохи охололи, почали аналізувати», — сказав він. Л. Кучма подякував колишньому главі Єврокомісії Романо Проді за його слова про те, що «через 20 років можна ставити питання» про членство України в ЄС. «Він як економіст за фахом сказав абсолютно чисту правду», — зазначив Л. Кучма.

Газета: 

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ