Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Джон Парсонс: "Світова група Кубка Девіса прийде в Україну раніше, ніж "Формула-1"

19 липня, 1997 - 00:00

Однією з найавторитетніших осіб на матчі чоловічих збірних України та Великої Британії вважався тенісний оглядач лондонської "The Daily Telegrаph" Джон Парсонс:

- Ваша команда відчуває приблизно те, чим страждала британська збірна років 5-6 тому. Ми не мали другого "номера" пристойного класу, а сам Джеремі Бейтс не міг перемогти цілу команду суперників. Якби за Андрієм Медведєвим була більш-менш довга лава запасних, то...

- Чи все ж таки українська збірна могла добитися кращого командного результату?

- У цілому, нічого для ваших хлопців ще не сталося. Повірте, якщо Андрій Рибалко в наступному матчі з Угорщиною проявить себе так, як тут, питання з участю в першій лізі кубка навіть не стоятиме. Проте готуватися треба всерйоз. Зуміли ж ви так чітко організувати цей матч.

- Нам поки що доводиться заздрити англійським традиціям: кількість клубів і кортів, фінансова підтримка гравців і тренерів...

- Ви даремно нас записуєте в світові лідери. Маємо майже 700 критих майданчиків, а в 10-мільйонній Голландії їх три тисячі. Бйорн Борг "виник" у Швеції не з нічев`я: в одному Стокгольмі налічується 20 тисяч тенісних "точок". А кількість граючих - основний аргумент. Голландці нас більш як удвічі випереджають: 750 тисяч зареєстрованих проти 300 тисяч британців. Може, тому вони й грають поряд з Францією (1.800.000) у Світовій групі, на відміну від нас? Тож за настільки малий час незалежності, держава Україна зробила в спорті дуже значний прогрес. Якщо шеф цього стадіону Анатолій (Керівник АТ "Наука-Спорт" Анатолій Кржевін. - Прим. авт.) таки побудує зимові корти, вам будуть заздрити лондонці.

- Шкода, нас не чують у Держспорткомітеті, де теніс (за малим винятком) не значиться в графі асигнувань...

- Можливо, вони не вловлюють загальну роль тенісу, особливо те, що Медведєв - це ідол для тисяч українських підлітків. Хоча в багатьох країнах ця гра спирається на приватну ініціативу. Візьміть нашого тренера-капітана містера Ллойда. З національною асоціацією він зв`язаний лише в короткі періоди ігор на Кубок Девіса. Але його незалежність дуже конкретна. Свого часу він об`єднав 12 тенісних шкіл Англії та Шотландії в своєрідний концерн. А щоб зробити живучим, продав це господарство пивним магнатам "Whitbread Brewery". Нині його оцінюють у 300 млн. фунтів стерлінгів. Доля Девіда - приблизно мільйонів 13. І він може навіть дати волю своїм хобі - утримує футбольну команду третього дивізіону, кінні скачки.

- Знаєте, містере Парсонс, у нас теж виникали прожекти. Йшлося навіть про крок до "Формули-1".

- Не хотів би прописувати рецептів. Проте нині поява в цих перегонах нових країн під силу хіба що через нафтодолари арабського світу. Ну, й крім усього, існує ж спадкоємність крізь десятиріччя. У нас перед Демоном Хіллом був на авансцені Найджел Менселл. Можна глянути глибше: Джеймс Хант, легендарний Джеккі Стюарт... Тож готовий вам швидше напрогнозувати тенісне майбутнє. Скажімо, матч Велика Британія - Україна за вихід до Світової групи!

Євген КАРЕЛЬСЬКИЙ, "День"
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ