Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Газеті — два роки!

11 вересня, 1998 - 00:00

Шановні читачі! Наша газета, як і всі ми, живе в дуже непростий час. І все-таки, на мій погляд, ми дуже вдало обрали одне з перших наших гасел — «Завтра знову буде день!». Певна, що «День» об’єднує коло читачів, котрі так само, як і ми, не згодні багато з чим у нашому житті й переконані: Україна гідна кращої долі. Тож немає потреби стверджувати, що ми опозиційна газета, адже людей, які вважають так — більшість. Отже, ми — газета більшості.

Впливові газети в усьому світі не можуть розраховувати на мільйонні тиражі відразу. А в Україні, до того ж, середній клас, інтелігенція і просто мислячі люди опинились у надзвичайно скрутній ситуації і змушені часом вибирати між газетою й іншими важливими для виживання речами. Але всім нам цілком необхідно зрозуміти: аби змінити таке становище, люди повинні не лише мислити, а й діяти. На шпальтах нашої газети за два роки ви познайомилися з багатьма новими людьми, новими ідеями — це серйозна база для оптимізму. На мене колись надзвичайно глибоке враження справив під час розмови Сергій Кримський — відомий вітчизняний філософ, котрий, як і багато хто тепер, виявився мало потрібним суспільству. Він сказав, що вже в тридцяті роки чимало «розумників» у країні, щоб уціліти, позабивались у щілини й цей страх, як і народжена страхом байдужість, досі не дозволяє їм вийти звідти, взяти ситуацію у свої руки, серйозно впливати на неї. Проте, схоже, тепер настає саме той момент, коли гострота економічної кризи може відкинути суспільство далеко назад, або законсервувати в тому непролазному брехливому болоті, в якому ми загрузли нині. І ця обставина, ми переконані, урешті-решт змусить мислячих людей позбутися інфантилізму та об’єднатися. Ми віримо, що вільне спілкування на шпальтах «Дня» багатьом однодумцям дозволить указати точну адресу. Наша газета відкрита для вас!

...Знайома нашої родини жила в глухому забитому поліському селі. Без доріг, без газу, без світла... Такі села досі є. І щоранку ця жінка виходила до корови в білому накрохмаленому фартушку й у такій самій білій косинці. Переконана: для багатьох це було явним дивацтвом. Проте ця «сільська аристократка» прожила так усе своє життя. І хоч яким дивним здається прояв нормальності за часів смути, вважаю, що лише в цьому перспектива нашого розумного майбутнього.

Головний редактор газети «День»

№173 11.09.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Лариса ІВШИНА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ