Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

«Головний суперник — власні емоції»

3 серпня, 2012 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Українська збірна з художньої гімнастики провела відкрите передолімпійське тренування. 5 серпня спортсменки відлітають до Лондона, де 9-12 серпня боротимуться за медалі.

Вчора в павільйоні Міжнародного виставкового центру відбулося генеральне тренування українських «художниць» перед участю в Олімпіаді. До речі, саме в цій будівлі Україна планує прийняти 2013 року чемпіонат світу з художньої гімнастики. Тренери і судді залишилися задоволеними рівнем підготовки спортсменок. «Попереду на нас чекає боротьба і ми сподіваємося, що дівчатка зберуться і у них все вийде. Найголовніше для української команди — пройти в десятку за результатами багатоборства і групових виступів», — пояснила Ірина ДЕРЮГІНА, старший тренер збірної України з художньої гімнастики, віце-президент Федерації гімнастики України. «Тут важливі не так зовнішні риси, як морально-вольові, важливий характер. А з настроєм у дівчаток все гаразд: всі гімнастки в формі», — підбила підсумки тренер.

До Лондона летять 8 українських спортсменок. Під першим номером у збірній виступає Ганна Різатдінова, під другим — Аліна Максименко. «Сьогодні я ще раз зрозуміла, що в моїй роботі є стабільність. Але в Лондоні може статися все що завгодно, тому що нерви, звичайно, «грають» — це колосальна відповідальність», — ділиться враженнями Ганна Різатдінова, і тут же додає: «Для мене це перша Олімпіада, і я дуже сподіваюся, що не остання. Я вмію робити поворот, який ніхто в світі не робить... Потрібно боротися. У спорті по-іншому і не може бути». Про те, що боротися доведеться в першу чергу з хвилюванням, говорить і Аліна Максименко. Втім, спортсменки налаштовані позитивно. «Перша моя суперниця — це я сама. Потрібно буде впоратися з хвилюванням, емоціями, щоб це не перешкодило виступу, щоб я показала все, що вмію. Всі гімнастки, які братимуть участь у Олімпійських іграх, — гідні суперники, і всі заслуговують на медалі», — сказала Аліна Максименко.

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ