Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Київ — без спальних районів

10 серпня, 2004 - 00:00

У п’ятницю на Троєщины відкрився суперсучасний кінотеатр «Флоренція», а скоро в столиці з’являться ще три нові театри та концертний зал.

Нині в Києві «мертвий сезон» — театри та концертні майданчики закрилися до осені. Зрідка виступають гастролері, але мине зовсім небагато часу й культурне життя знову завирує. У цьому сезоні до 30 вже наявних у столиці театрів додадуться ще два: «Київська мала опера», Театр Київради (ця поки робоча назва) і концертно-розважальний комплекс на лівому березі Дніпра. Коли ж святкуватимемо новосілля? На запитання «Дня» відповідає начальник Головного управління культури, мистецтва та охорони пам’яток Київської міськадміністрації Олександр БИСТРУШКIН.

— Олександре Павловичу, вже визначили місце, де розміститься Мала опера, і коли вона почне працювати?

— На Лук’янівській площі у приміщенні БК трамвайного управління ми плануємо відкрити «Київську малу оперу», — розказав О. Биструшкін. — Рішення про створення театру було ухвалене на сесії Київради. Художнім керівником Малої опери стане відома оперна співачка та педагог Є. С. Мірошниченко. Ми показали Євгенії Сіменівні кілька будівель, і її вибір зупинився на БК. У приміщенні вже навели лад: здійснили реставраційні й ремонтні роботи. Вийшла дуже красива будівля, гарна акустика, зручне розташування (поряд зупинка метро). Зараз питання остаточно вирішується. Річ у тім, що лук’янівським квадратом зацікавилися великі інвестори. Нині вони переселяють весь трамвайний парк. Хочуть облагородити всю територію, а на місці, що звільнилося, планують побудувати торговельно-бізнесовий комплекс. І нібито БК теж потрапляє під їхню інвестиційну програму. Питання має вирішитися найближчим часом. Якщо цього не станеться до вересня, то на осінній сесії Київради всі точки над «і» будуть розставлені. Місту потрібна Мала опера, й вона в нас обов’язково буде.

— Хто крім Є. С. Мірошниченко працюватиме в Малій опері? Ставки робляться на молодь чи на зірок?

— Штатний розклад уже є. Шукаємо хорошого оперного режисера, який ставитиме камерні спектаклі. Крім творчих питань, якими займеться Євгенія Семенівна, треба підшукати їй хорошого помічника (директора). Він вестиме адміністративно-господарську діяльність. Кістяком трупи стане талановита молодь — випускники Національної музичної академії України ім. П. Чайковського, Вищого музичного училища ім. Р. Глієра та інших творчих вузів нашої столиці. Мала опера стане першим столичним театром оперного мистецтва, де обдарована творча молодь міста зможе розкрити свій талант і майстерність. Ми сподіваємося, що молоді співаки й музиканти залишаться працювати в Києві. Створимо їм гарні умови, щоб вони не поривалися виїжджати за кордон, бо вдома не можуть повною мірою реалізувати свої творчі амбіції. Час припинити хибну практику бути донорами талантів для закордону. Ніхто не проти, щоб вони їздили на гастролі, але нехай це роблять як артисти «Київської малої опери», і щоб слава про наші таланти гриміла на різних континентах.

— А на якому етапі нині розв’язання питання про створення нового драматичного театру?

— Шукаємо приміщення для Театру Київради. Режисер Валерій Нєвєдов очолить цей новий драматичний колектив. Нєвєдов — відома людина в творчих колах, талановитий майстер. Він надавав велику допомогу при створенні Музею Івана Кавалерідзе, працював у Фонді І. П. Кавалерідзе. Зараз В. Нєвєдов представив у наше управління свої пропозиції щодо програми театру, його штат, репертуар тощо. У наступному сезоні його підопічні запросять глядачів на прем’єри.

Можу порадувати жителів Троєщини. Нині для їхнього масиву проектується театр. А на лівому березі Дніпра у березні відкриється розважальний концертний комплекс. Можливо, там відбудеться конкурс «Євробачення-2005». Остаточне рішення щодо цього питання приймуть його організатори, які приїдуть до нашої столиці у вересні. Мерія запропонувала їм на вибір декілька будівель.

— Олександре Павловичу, справжнім довгобудом стала «Світлиця Івана Козловського» на Хрещатику. Коли планується її відкриття?

— Ремонтні роботи перебувають у стадії завершення. Восени «Світлиця» розпочне свою роботу. Приміщення виходить гарним і затишним. У ньому проходитимуть камерні та літературно-музичні вечори. Можна ставити одноактні й камерні спектаклі.

— Багато театрів хороших і різних — чудово. У зв’язку з відкриттям нових сцен чи зміниться ситуація з літнім концертно-театральним штилем?

— Гадаю, що в наступному сезоні ситуація обов’язково зміниться. Нам треба регулярно працювати, а не спонтанно. Ви праві, влітку гастрольно-концертна діяльність у Києві фактично зачахла — це нікуди не годиться. Добре, що хоч працюють виставки, музеї, галереї, кінотеатри. Я радий, що в нас з’явився новий сучасний кінозал на Троєщині «Флоренція» із системою «Долбі». Учора там відбулася світова прем’єра фільму «Король Артур» (рецензію про картину читайте в наступному номері «Дня». — Т. П.).

Тетяна ПОЛІЩУК, фото Миколи ЛАЗАРЕНКА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ