Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

Київ на "операційному столі"

19 липня, 1997 - 00:00

Багатообіцяючий круглий стіл "Київ: столиця європейської держави чи провінційна околиця", який відбувся з ініціативи Інституту трансформації суспільства, перетворився на чергове обговорення проблеми кризи місцевої влади в столиці.

Коли мова заходила про визначення сьогоднішнього стану столиці, то тут учасники так і сипали метафорами. На думку голови Київської міськради Леоніда Косаківського, столиця опинилася на узбіччі європейського процесу, голови об'єднання "Вибір" Івана Салія - місто нагадує пацієнта на хірургічному столі, коли лікар не знає, а що ж цим пацієнтом робити. Народний депутат України Наталя Вітренко схарактеризувала столицю як імпульс хаосу і безконтрольності, де панує повна неповага до законів.

На жаль, окрім нарікань на занедбаний стан Києва, нічого конструктивного про стратегію і модель розвитку міста запропоновано не було. Втім, можливо, щось міг би сказати голова держадміністрації Олександр Омельченко, запрошений до участі у "круглому столі", але він своєю присутністю даний захід не вшанував.

З приводу опитування, проведеного Інститутом трансформації суспільства, кого кияни бачать майбутнім головою міськради Києва (у кожному районі на вулицях міста в середньому було опитано 477 респондентів), склалося враження, що думка, хто буде при владі, мешканців столиці цікавить мало. Третина опитаних відповіла на це питання - "нікого". Двадцять відсотків бачать претендентом на посаду міського голови Івана Салія, який свого часу зарекомендував себе господарем, здатним навести лад, принаймні у своєму районі - на Подолі. Десять відсотків обрали б директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна, дев'ять - Олександра Омельченка, сім - Леоніда Косаківського, шість - народного депутата України Анатолія Коваленка.

Лариса Гуторова, "День"
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments