Найніжніші рослини прокладають собі шлях через найжорсткішу землю, через тріщини скель. Так і доброта. Який клин, який молот, який таран може зрівнятися з силою доброї, щирого людини! Ніщо не може протистояти йому.
Генрі Девід Торо, американський письменник, мислитель, натураліст, громадський діяч

Константінеску зарахував українських молдаван до румунів

27 грудня, 1997 - 00:00

Посол з особливих доручень МЗС України Володимир Василенко, який був головою української делегації на переговорах із Румунією, заявив кореспондентові "Дня", що договір між обома країнами не містить жодного на те посилання.

Українські молдавани, за словами Василенка, залишаються молдаванами, що зафіксовано в угодах між Україною та Молдовою. Саму ж заяву Константінеску в МЗС України охарактеризували як спекуляцію, котра не має під собою підгрунтя і не сприяє нормальним відносинам між Україною, Румунією та Молдовою, адже згоди самих молдаван не питали. У той же час українська дипломатія не схильна розцінювати виступ румунського президента як провокацію. Константінеску, відзначає Василенко, змушений балансувати між прагненнями до європейської інтеграції країни та настроями більшості суспільства, яке виступає за "Велику Румунію".

У посольстві Молдови кореспондентові "Дня" заявили, що взагалі саме питання є надзвичайно складним і що будь-яка спроба надати йому політичного забарвлення була б провокацією. Сьогодні, до речі, відбудеться установче засідання Товариства українсько-молдовської дружби.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ