Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Коротко / Панорама дня

12 жовтня, 2007 - 00:00

Видано першу україномовну Біблію в аудіоформаті

Українська православна церква Київського патріархату вперше видала україномовну Біблію в аудіоформаті. Як повідомив на прес-конференції в четвер у Києві прес-секретар київської патріархії, архімандрит Євстратій, аудіоверсія Святого Письма розрахована на людей літнього віку, яким важко читати, на людей із особливими потребами, з вадами зору, а також на парафіян, які краще сприймають Біблію на слух, на людей, «яким у сучасному ритмі життя важко знайти час, щоб просто посидіти й почитати навіть слово Боже». За словами архімандрита Євстратія, перше видання аудіобіблії є експериментом. Якщо ж він вдасться й слухати слово Боже стане популярним, то УПЦ КП планує випустити в аудіоформаті дитячу Біблію і Закон Божий, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У нинішньому виданні аудіобіблії українці зможуть послухати Святе Письмо Нового Завіту, а також книгу Старого Завіту — Псалтир. Загальний час звучання аудіобіблії 26 годин, тираж першого видання — тисяча дисків. Вартість аудіобіблії в продажу буде 40-50 грн.

Робота над записом аудіобіблії тривала близько трьох місяців. Текст начитував професійний диктор українського радіо Микола Козій. За словами архімандрита, його голос вибрали після прослуховування декількох претендентів.

Друга трійня в одному місті

Несподіваний збіг випадкових обставин завдав головного болю «батькам» Кам’янця-Подільського. «Міський голова Олександр Мазурчак заявив: якщо і далі так буде, то доведеться передбачити певні витрати у місцевому бюджеті- 2008», — повідомила прес-секретар Кам’янець-Подільської міської ради Тетяна Ляменко. Ще у стародавньому місті над Смотричем остаточно не вирішилося квартирне питання щасливої сім’ї, в якій рік тому «знайшлася» трійня, а 6 жовтня подвиг повторило подружжя Василинюків із цього ж міста. У Тетяни і Василя Василинюків народилися двоє хлопчиків і дівчинка. Подія відбулася в обласному центрі. Заступник головного лікаря Хмельницького перинатального центру Валентина Федун розповіла, що першим прийшов у цей світ 1410-грамовий хлопчик, за ним — 1760-грамова дівчинка і їхній 1660-грамовий братик. Життя з трьома дітьми Василинюкам доведеться починати на 17 квадратних метрах кімнати у гуртожитку на вулиці Уральській. Тетяна вчителює, Василь — лаборант-викладач кафедри у держуніверситеті. Тепер влада Кам’янця-Подільського вдалася до пошуків «шляхів вирішення квартирного питання» для Василинюків. До речі, Валентина Федун заявила, що від початку 2007-го у Хмельницькому перинатальному центрі прийняли дві трійні і 42 двійнят. А представник місцевої влади Валерій Клименко звертає увагу на той факт, що, як кажуть у народі, найзавзятіші лелеки — саме у Кам’янці-Подільському, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Ющенко будує плани на Київський енергетичний саміт

Україна пропонуватиме на наступному енергетичному саміті в Києві виробити графік реалізації проекту транспортування каспійської нафти до Європи. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко на прес-конференції після завершення першого раунду Вільнюського енергетичного саміту. «Особливістю сьогоднішнього дня є те, що естафету від політичних ініціатив, від політичної відданості президенти обох країн передали в руки ділових кіл і державних відомств для забезпечення прикладної реалізації цього проекту», — сказав Президент України. На Енергетичному саміті в Києві, за його словами, Україна пропонуватиме розглянути питання забезпечення всього графіка реалізації цього проекту, починаючи від української території й до кінцевого пункту. Також, як зазначив В. Ющенко, українська сторона торкнеться питання щодо забезпечення належного фінансування, технічної участі й інших проблем щодо добудування на території України й Польщі нафтопроводу «Одеса — Броди — Плоцьк». Ющенко також виступив за прозорість принципів визначення цін, об’ємів видобутку й маршрутів транспортування енергоресурсів. Він також наголосив, що баланс інтересів країн, де видобуваються енергоресурси, через які вони транспортуються, і країн, які їх отримують, має грунтуватися на рівних правах і взаємовигідних спільних підходах.

Литва продовжить люстрацію колишніх агентів КДБ

Сейм (парламент) Литви вчора прийняв нову редакцію закону, що дозволяє провести новий етап люстрації колишніх агентів спецслужб СРСР. Нова редакція закону надає колишнім агентам ще одну можливість зареєструватися та добровільно в письмовому вигляді зізнатися в співпраці зі спецслужбами СРСР. Їм пропонується також розповісти про діяльність спецслужб СРСР, про інших колишніх агентів і здати документи, що знаходяться в них. Згідно з законом, інформація про осіб, що зізналися, повинна бути засекреченою, а інформація про осіб, які не зізнаються в співпраці зі спецслужбами СРСР, має бути опублікованою. Більше п’яти років тому в Литві була проведена люстрація, в ході якої в співпраці з КДБ зізналися близько 1,5 тис. мешканців. Проте в Департаменті держбезпеки (ДДБ) Литви вважають, що зі спецслужбами СРСР співробітничали десятки тисяч осіб. Тому ДДБ пропонує провести ще один етап люстрації.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments