Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Коротко / Панорама дня

2 червня, 2006 - 00:00

ОБСЄ готова заплатити Росії

Організація з безпеки та співпраці в Європі готова виділити 10 мільйонів євро на виведення російських військ із території Молдови. Про це заявив у Кишиневі голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Бельгії Карел де Гухт. За його словами, вся проблема полягає лише в тому, що «Росія не визнає необхідності виконання зобов’язань, узятих на стамбульському саміті ОБСЄ в 1999 році», згідно з якими Москва зобов’язалася вивести свої війська з Молдови та Грузії. Бельгійський міністр запропонував замінити російський миротворчий контингент у Придністров’ї на багатонаціональні сили. У свою чергу російський міністр оборони Сергій Іванов заявив, що «Росія зберігатиме свою військову присутність у Придністров’ї до досягнення там політичного урегулювання». Міністр заявив, що Росії «просто не дають» вивезти звідти належне їй майно. Крім того, «ми не можемо допустити, щоб техніка опинилася в чужих руках — у терористів», — сказав Іванов.

Бразаускас іде...

Президент Литви Валдас Адамкус прийняв відставку уряду на чолі з прем’єр-міністром Альгірдасом Бразаускасом, повідомляє Інтерфакс. Тимчасово виконуючим обов’язки прем’єра призначений виконувач обов’язків міністра фінансів Зігмантас Бальчитіс. А. Бразаускас очолював уряд Литви протягом останніх п’яти років. Нинішній уряд пропрацював півтора року. Криза в Кабінеті міністрів вибухнула після того, як Трудова партія, що входить до складу правлячої коаліції, відкликала п’ятьох своїх міністрів, і уряд втратив кворум. Минулої середи А. Бразаускас заявив, що «не вбачає можливості далі продовжувати роботу та подає у відставку», а разом із ним подає у відставку й уряд. «За наслідки виниклої ситуації відповідальність лягає на політиків, які не розуміють важливості стабільності в державі», — наголосив він. А. Бразаускас, який очолює партію соціал-демократів, повідомив, що збирається піти з великої політики та не має наміру приймати пропозиції про формування нового Кабінету міністрів.

У ЦРУ — новий керівник

Новий директор ЦРУ Майкл Хейден склав присягу на цій посаді, повідомляє Інтерфакс. Кандидатуру 61-річного генерала військово-повітряних сил минулого тижня більшістю голосів затвердив Сенат США. Це призначення, зроблене з ініціативи президента США Дж. Буша, спричинило полеміку в країні, оскільки в 1999- 2005 роках генерал ВПС очолював найбільш засекречену американську спецслужбу — Агентство національної безпеки, яке виконувало програму прослуховування телефонних переговорів американців у рамках боротьби із загрозою тероризму. Попередник генерала на посаді голови ЦРУ Портер Госс подав у відставку на початку травня через розбіжності з керівником розвідувальних служб США Джоном Негропонте.

«Хімічний» вибух в Англії

Унаслідок вибуху на хімічному заводі в Біллінгемі на півночі Англії ніхто суттєво не постраждав, повідомляє Рейтер. За даними правоохоронних органів, вибух на підприємстві, що належить компанії Імперіал Кемікал Індастріс, стався приблизно опівночі в четвер. На заводі виробляють аміак. За словами пожежників, на місце випадку виїхали 11 команд, дві команди рятувальників й одна група екологів. Вибух був спричинений викидом аміаку, який загорівся. За даними британського телеканалу Скай, пожежники взяли ситуацію під контроль. Проїзд по сусідніх дорогах закритий, а влада радить жителям залишатися вдома та як запобіжний засіб не відчиняти вікон.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments