Поривайтеся завжди виконувати свій обов'язок, і людство виправдає вас навіть там, де ви зазнали невдачі.
Томас Джефферсон, 3-й президент США, один з авторів Декларації незалежності США

Місцева влада вітає героїв «Дня»

28 грудня, 2001 - 00:00

27 грудня Хима Остапчук з села Голенищеве зустрічала голову Летичівської райдержадміністрації Григорія Сагайдака. «Передав бабі вітання від газети «День» з Різдвяними та новорічними святами і, звісно, гостинці», — повідомив Григорій Сагайдак.

«Пам’ятаю, що про мене газета («День», №117) писала два рази», — зраділа господиня гостеві й показала на покуття, де фотографія головного редактора «Дня» Лариси Івшиної. Літня селянка, яка зуміла піднестися над колгоспним гармидером, дякує газеті, що «показала мене такою, якою я була і є». Відтоді в її житті відбулися певні зміни: «Вже ніхто не наважиться бабу кривдити». Напередодні були в неї із сільради, сказали, що приїде голова райдержадміністрації. Отож Хима Остапчук підготувалася до зустрічі — ще вдосвіта пов’язалася хусткою від «Дня», а в «хаті завжди прибрано». Гарні враження і в Григорія Сагайдака: «Поспілкувалися. Приємно було почути, що старші люди схвалюють земельну реформу, сподіваються на кращі часи».

Учора ж було велелюдно і в хаті Ганни Гончарук з Нової Синявки, яка, не дочекавшися сина Петра із служби на кораблі «Відважний», влаштувала йому могилу на суходолі («День», №220). «Є Бог на світі», — сказала згорьована Ганна до голови Старосинявської райдержадміністрації Віктора Семенчука, голови райради Павла Радченка, сільського голови Івана Петруся. І вони, прочитавши у газеті про лиху долю Ганни Данилівни, прибули до неї, як мовиться, не з пустими руками. «Буде Ганні Данилівні з чого кутю зварити», — повідомив для «Дня» Віктор Семенчук, який недавно очолив райдержадміністрацію. У газеті прочитав, що «є така бідова жінка в нашому районі». Ще дав указівку, «щоб самотній людині, якій не судилося виряджати єдиного сина в останню дорогу, привезли машину дров і щоб порізали, порубали та склали».

Віктор Семенчук узагальнив: «На жаль, багато літніх людей, які зазнали кривд і непоправних втрат, у наших селах. Місцева влада знайде дорогу до кожної такої людини». Думку голови Старосинявської райдержадміністрації поділяє його колега з Летичева Григорій Сагайдак: «Спасибі газеті «День», що пише про непересічні долі».

Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День», Хмельницька область
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ