Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

«Мости для майбутнього»

Європейські екологи підбивають підсумки
12 жовтня, 2007 - 00:00

Екологічні негаразди Європейського регіону знову в центрі уваги міністрів, представників ООН, природозахисників та журналістів. VI конференція міністрів з екології в рамках процесу «Довкілля для Європи» розпочала свою роботу в Белграді. Понад 2 тис. учасників — міністри з охорони навколишнього середовища з 53 країн Європейського регіону, представники екологічних громадських організацій та журналісти зібралися в столиці Сербії, щоб обговорити, що зроблено після Києва-2003 і створити список викликів, які потребують негайного вирішення. Україну презентує заступник міністра з екології В.Куруленко.

Нагадаємо, що ідея проведення таких конференцій на міністерському рівні народилася в 1991 році. Тоді чехословацький міністр екології спільно із колегами з європейських країн провів зустріч у празькому замку Добриш, де було запропоновано механізми досягнення стандартів охорони довкілля демократичних держав Європи країнами із перехідною економікою. Потім була конференція у швейцарському Люцерні — 1993 р., у столиці Болгарії — 1995 р. й датському місті Орхусі — 1998 р. Зокрема, в Орхусі була прийнята відома Орхуська Конвенція — Конвенція про доступ до інформації, участі громадськості в ухваленні рішень і доступі до правосуддя з екологічно важливих питань. Також учасники міністерської зустрічі в Орхусі вирішили, що надалі процес «Довкілля для Європи» повинен сконцентуватися на проблемах східноєвропейського регіону. Тому уже V Панєвропейська конференція міністрів з охорони довкілля відбулася в Києві у 2003 році, на котру Україна витратила понад 1 млн. доларів.

Результатом Київської конференції стало підписанням низки протоколів, які увійшли в документацію ООН як «Київські протоколи». Серед них — документи щодо реєстрів екологічно небезпечних викидів, оцінки природокористування та відповідальності за збитки, завдані промисловими аваріями. Однак найбільш вагомим стало підписання Карпатської Конвенції, котра покликана захистити, оберігати Карпати та їхні багатства для майбутніх поколінь, забезпечивши сталий розвиток цього регіону.

Впродовж трьох днів учасники обговорюватимуть екологічні проблеми, ділитимуться досвідом вирішення локальних екологічних негараздів та шукатимуть шляхи, як зробити процес «Довкілля для Європи» ефективнішим, щоб забезпечити майбутнім поколінням безпечне для життя середовище. Недаремно ж конференція називається «Будуючи мости для майбутнього».

Ганна ГОПКО із Белграда для «Дня»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments