Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Неперевершена!

У Національній філармонії України відбувся ювілейний вечір легендарної співачки Ніни Матвієнко
12 жовтня, 2007 - 00:00

Навіть не віриться, що «берегиня української пісні», як її називають критики, відсвяткувала своє 60-річчя. Ніна Митрофанівна виступала в супроводі ансамблю «Київська камерата» під керуванням Валерія Матюхіна. Солісткою цього відомого колективу Матвієнко є з 1991 року. Саме з «Камератою», в несподіваному ракурсі, ще яскравіше засяяв талант співачки: коли поєдналися музика камерного оркестру і чудовий тембр матвієнківського голосу. Для Ніни Митрофанівни спеціально почали писати твори багато відомих українських композиторів: Станкович, Скорик, Кириліна, Дичко, Гаврилець, Колодуб, Ківа тощо. Як зізналася іменинниця, 60 років для співачки — солідний вік, і тому відтепер вона подумує про пенсію, але взагалі не співати, звичайно ж, не зможе, адже «це як ковток чистого повітря, і без нього я не зможу ні дихати, ні жити... Тепер виступатиму вибірково за контрактами, — сказала Н. Матвієнко, — а вокальну творчість продовжить моя дочка Антоніна (Гончар), яка нині є солісткою «Київської камерати».

Репертуар у легендарної співачки величезний і, за словами Ніни Матвієнко, виявилося непросто вибирати, що ж виконати на ювілей. Вона співала свої улюблені твори, зокрема «Колискову» Євгена Станковича, «Русальні пісні» Ганни Гаврилець, «Молитву...» з Камерної кантати на канонічні тексти Ірини Кириліної, Камерну симфонію на тексти Тараса Шевченка, Камерну кантату на тексти Павла Тичини, Олега Ківи тощо. Приємною несподіванкою для глядачів став дует Ніни Митрофанівни з дочкою Антоніною. Вони проникливо виконали знамениті «Дикі гуси», що принесли світову славу Матвієнко та їхнім авторам — Юрію Рибчинському й Ігорю Покладу. До речі, всі слухачі зазначають, що голоси дочки й матері дуже схожі, і творча естафета триває...

Після концерту співачка жартома зауважила, що святкує свій ювілей перманентно (майже цілий рік). Дійсно, старт урочистостям дано ще в січні Різдвяними хоровими концертами, потім 10 жовтня відбувся цей філармонічний вечір, а в листопаді Ніна Матвієнко презентує в Національній опері України нову гала-програму.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments