Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Орден за «Вечорниці»

11 лютого, 2010 - 00:00
ОЛЕГ СКРИПКА / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

Посол Франції в Україні Жак Фор вручив Олегу Скрипці почесний орден «Академічних Пальм» (L'Ordre des Palmes acadйmiques), започаткований ще імператором Наполеоном I 1808 року. Цей орден вручають як членам викладацької спільноти, так і людям, що активно сприяють просвітництву та розповсюдженню французької культури в інших країнах, а список нагороджених особисто затверджує прем'єр-міністр Франції.

Слід зазначити, що з Францією Олега Скрипку пов'язують шість років життя та творчості, упродовж яких музикант гурту «ВВ» в межах співпраці з хореографічною компанією Філіпа Декуфле брав участь у двох виставах, в одній з яких — «Механічній шкатулці» — виступав як помічник режисера і ставив музичні сцени. А французький жіночий хор, що також виступав у проекті, долучився до запису відомої пісні «ВВ» «Горіла сосна» з альбому «Музіка». Цікавою є історія співпраці «ВВ» з французьким гуртом «Les VRP» — музиканти мали три спільних тури у Франції та два — в Україні, записали разом пісню «Bartek» і зняли кліп. До речі, на теренах Франції, Скрипка почав вносити до звучання музики «ВВ» етнічні елементи, що й визначило подальший стиль гурту. Музикант проводить по Європі «Українські вечорниці» (зокрема у Парижі). Співпраця з Французьким культурним центром не припинилася і після повернення до рідного краю — під час Тижня Франкофонії Скрипка обіймав почесну посаду представника Франції, — повідомляє прес-служба Французького центру.

— Цей орден — велика честь, і я щиро пишаюся ним, адже Франція для мене є другою Батьківщиною, і я радий, що зв'язок з нею міцнішає, — підкреслив Олег Скрипка, запевнивши представників ЗМІ, що надіне цей орден у день Національно свята Франції — 14 липня (День взяття Бастилії).

Газета: