Ти ніколи не розв'яжеш проблему, якщо будеш думати так само, як ті, хто її створив
Альберт Ейнштейн — один з найвизначніших фізиків XX століття

Повітряній кулі в Україні — 225 років

У Кам’янці-Подільському цими днями святкують ювілей
17 жовтня, 2009 - 00:00
ФОТО З САЙТУ KONFESSION-AT.BLOGSPOT.COM

А отже, українське повітроплавання — одне з найстарших у Європі. Перший у світі паперовий аеростат, збудований французькими братами Монгольф’єр, було випробувано 1783 року, а вже через рік злетів у небо його український «молодший брат» — 18 жовтня 1784 року. Сучасні шанувальники повітроплавання цими днями святкують ювілей на Батьківщині першої української повітряної кулі — у Кам’янці-Подільському.

Над мурами та вежами старовинного Кам’янця кружлятимуть 15 повітряних куль із екіпажами з різних куточків України. У програмі — вільні польоти, запуск маленьких паперових «монгольф’єрчиків», підсумки всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків. Сама ж кругла дата, 18 жовтня, буде відзначена відкриттям меморіальної дошки, присвяченої народженню українського повітроплавання, прямо в кам’янецькій Старій фортеці.

Втім, здається, офіційні церемонії для повітроплавців — річ другорядна. Головне — щоб пощастило з погодою, запевняє президент Федерації повітроплавання України Олександр Ніколаєв. За його словами, свої чемпіонати та фестивалі «летуни» проводять по всій Україні майже щомісяця, з весни до пізньої осені. Центри повітроплавання існують уже фактично в усіх містах України. «Столицею» повітряних куль вважається Кам’янець-Подільський, найбільшими центрами — Київ, Феодосія, Херсон. Відчути романтику польоту, запевнив О. Ніколаєв, можуть не лише професійні спортсмени, а й усі, хто бажає. Середня вартість такої туристичної подорожі на двох — близько 3 тис. гривень.

Анна ПУЧКОВА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments