Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

«Революція» на свіжому повітрі

6 травня, 2005 - 00:00
МІСЬКАДМІНІСТРАЦІЯ СТВЕРДЖУЄ, ЩО ВИРУБКА ДЕРЕВ НА ТРУХАНОВОМУ ОСТРОВІ — ЗВИЧАЙНЕ САНІТАРНЕ ЧИЩЕННЯ. ПРОТЕ ЕКОЛОГИ ПЕРЕКОНАНІ, ЩО ДЕРЕВА ЗНОСЯТЬ СПЕЦІАЛЬНО ПІД «ЄВРОБАЧЕННЯ»

Спеціально для гостей «Євробачення» з 14 по 22 травня «за мотивами» зимових подій буде встановлене наметове містечко. Щоправда, не на Хрещатику, а на Трухановому острові. Новоявлений «оплот революції» готовий прийняти молодих і не дуже заможних глядачів «Євробачення» (доба проживання в наметі на «Труханов-айленд» обійдуться всього в 50 гривень), а також рідних українців, які занудьгували за старими добрими оранжевими часами. Крім лозунгів і військових наметів у містечку розташуються невеликі магазини, перукарня, пральня, хімчистка, пункт обміну валют, медпункт, банкомат, біотуалети та душові кабінки. На Трухановому острові пройде фестиваль пісочних скульптур, пивний чемпіонат, майстер- класи українського народного танцю та трипільського гончарства, чемпіонат із міні-футболу та Козацькі ігри. Словом, організатори «Євротабору» побоялися відлякнути туристів простотою і невигадливістю розваг жителів наметового містечка на Хрещатику. Виникає запитання — що залишиться від «унікального природного ландшафту» після проведення всіх цих заходів?

«Я розраховую на цивілізованих гостей із Європи, які не гризтимуть кори на деревах і не займатимуться браконьєрством, не виловлюватимуть рибу в Дніпрі або Десні», — заявив мер Києва Олександр Омельченко. А що як гості виявляться не настільки цивілізованими? Особливий неспокій викликають птахи, яким «Євротабір» може зірвати гніздування. То не жарт — всидіти на гнізді, коли навколо стільки людей і щовечора протягом тижня в небо запускається феєрверк. Екологічні організації, які об’єдналися на захист острова, вимагають від міністра екології, київської природоохоронної прокуратури й екологічної інспекції перевірити, на основі чиїх дозволів здійснена вирубка вказаних дерев, і на яких підставах надали такі дозволи, притягнути осіб, які надали такі дозволи, до відповідальності та заборонити надалі будь-які заходи, пов’язані з «Євробаченням», на території острова Труханів. В екологів існує припущення, що дерева вирубали з метою звільнити місце для наметового містечка. Але представники ДКП «Плеса», якому підвідомча ця ділянка острова, виступили із заявами про те, що проводиться щорічне санітарне розчищення острова, що аж ніяк не пов’язане з «Євротабором». Словом, боротьба між природою та туризмом триває…

Вікторія ГЕРАСИМЧУК, «День». Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ