Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів
Іван Франко, український письменник, поет, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч

Сейєд Муса КАЗЕМI: Ми дуже чітко відчуваємо зміни на краще у вашій країні

13 грудня, 2007 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Сьогодні гостем рубрики «Наша країна очима іноземців» є Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні Сейєд Муса КАЗЕМІ. Ми запропонували йому, як і всім послам іноземних держав, які представлені в Україні, іноземним політикам і експертам, дати відповідь на такі два запитання:

1. Якою ви побачили чи відкрили для себе Україну? Що з побаченого вразило вас більше за все?
2. Назвіть, будь ласка, три причини (умовно), щоб полюбити Україну?

1. Я раніше відвідував Україну перед тим, як розпочати виконувати обов’язки посла. Багато років я працював у Східній Європі: в Румунії, Угорщині, Польщі. І тому я знайомий із умовами життя в Україні. Я дуже радий, що в Україні є свобода для народу. Ми дуже чітко відчуваємо зміни на краще у вашій країні. Виходячи з досвіду Ірану і, зокрема, невизначеності, яка існувала в країні перед нашою революцією, можна сказати, що демократизація суспільства — це не дуже легкий процес. І природно, що Україна, як й інші країни, перебуває на цьому шляху. На щастя, Україна провадить творчу роботу в цьому напрямку, і тому я бажаю українському народу й Україні успіхів.

Мені дуже сподобалися взаємини між українськими родинами. Відвідуючи різні регіони в Україні, можна добре відчути солідарність і взаєморозуміння між народами. Я вже відвідав Рівне, Львів, Ужгород, Одесу, Крим, і мені було приємно бачити гостинність, яку я зустрічав в українських родинах. Раніше я не чекав на таке ставлення. Слід відзначити, що у вас дуже багата природа.

2. Можна назвати багато причин, щоб полюбити Україну. По-перше, ваша культура дуже близька до нашої культури. І ми дуже добре помічаємо сліди іранської культури в українській. По-друге, це люб’язність українців і любов один до одного.

Ще однією причиною є геополітичне розташування України й Ірану, які дуже близькі один до одного. І тому ці дві країни можуть добре співробітничати. Мені здається, що в цього регіоні дуже добрі перспективи. І тому ми надаємо дуже важливе значення цьому чиннику.

Підготував Микола СІРУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments