Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

ЩОДЕННИК

7 лютого, 2007 - 00:00

7 лютого

Кальмара назвали Кальмаром друзі за його зачіску з дредів. З цією зачіскою він схожий на кальмара, а від народження його звати Пьотр. Тепер, розповідаючи історії зі свого минулого життя, Кальмар зазвичай уточнює, чи був він уже тоді Кальмаром, тобто собою, чи ще не був. З докальмарівського періоду життя Кальмара мені відомо мало, але недавно я дізналася, що у сімнадцять він був членом лицарського братства «Фіана». З того часу Кальмар знається на зброї і навіть має вдома меч. І це крім того, що він вчиться на історичному і археологічному факультетах, працює в Історичному музеї Гданська і на розкопках, а на дозвіллі малює копії середньовічних карт. Зараз Кальмар пише магістерську роботу, у якій досліджує історію гданського роду фон дер Беке з кінця XIV до кінця XV століть. І коли він про це говорить, мені здається, що це можливо — жити у декількох епохах одночасно.

Але коли ми познайомилися, я ще всього цього не знала. Не знала, чому, коли ми гуляли під дощем по берегу Балтійського моря, коли Кальмар тримав наді мною парасолю, коли краплі дощу всотувалися в його довге волосся в дредах, я підтягувала свої широкі джинси, щоб не бовталися по піску, ніби середньовічну сукню, і почувалася, як принцеса. Тепер ясно, чому Кальмар на прощання поцілував мені руку. Бо Кальмар — лицар.

Інна ЗАВГОРОДНЯ, Москва
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ