Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Тріумфальне підняття

У Чилі завершено операцію з порятунку шахтарів
15 жовтня, 2010 - 00:00
ПРЕЗИДЕНТ ЧИЛІ РАЗОМ ІЗ ОСТАННІМ ВРЯТОВАНИМ ГІРНИКОМ СПІВАЮТЬ ГІМН КРАЇНИ / ФОТО РЕЙТЕР

Тріумфом завершилася в Чилі операція з порятунку 33 шахтарів, що перебували в підземному полоні. За щасливим завершенням трагічної історії спостерігали в усьому світі. Гірники провели на манюсінькому п’ятачку в шахті, що завалилася, рекордні 69 днів. Уся операція підйому людей, що потрапили в полон, тривала 22 з половиною години.

Слід зазначити, що для цього було використано найсучасніше космічне устаткування. Американське агентство НАСА спільно з чилійцями розробило спеціальну рятувальну капсулу «Фенікс», в якій і піднімали шахтарів. Усього на підйом одного гірника йшло від 15 до 20 хвилин.

У самій капсулі була киснева маска, камера спостереження і різна мультимедійна апаратура, за допомогою якої рятувальники стежили за настроєм шахтарів та їхнім самопочуттям. А якби рятувальна «клітка» застрягла під час підйому, можна було б спуститися назад в шахту через аварійний вихід. Втім, щоб цього не сталося, до шахтарів спочатку спустилися рятувальники.

За словами міністра промисловості Чилі Лоуренса Голборна, витрати на порятунок шахтарів становили 22 млн. доларів.

За повідомленнями ЗМІ, лише вартість експлуатації бурової установки «Т-130» становила $ 18 тис. на день. Фірми «Antofagasta Minerals» і «Lumina Copper» протягом двох місяців поставили рятувальникам 50 тис. порцій харчування. Наголошується, що деякі компанії надавали допомогу безкоштовно. Так, телекомунікаційна фірма «Movistar» відразу після аварії на копальні надала представникам місцевої влади два супутникові телефони з можливістю безкоштовних міжнародних переговорів.

За ходом операції стежило півтори тисячі журналістів, а також президент Чилі Себастьян Піньєра, який особисто привітав кожного гірника. Тепер шахтарі стали знаменитостями й отримають солідні винагороди і компенсації.

 

 

Ігор САМОКИШ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ