Мене вчили і я вчив, що сенс життя в творенні добра людям, у піднесенні матеріального та культурного рівня народу, у пошуках істини, у боротьбі за справедливість, національну гордість та людську гідність.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української Гельсінської групи

У Європу — через Волинь

29 квітня, 2004 - 00:00

Перший в Україні Центр європейської інформації відкрито в Луцьку. Цей захід відбувся в рамках реалізації програми «Будуємо Європу разом!», ініціаторами якої є Центр громадських організацій Волині «Наша справа» та фундація «Новий став» з Любліна. На відкриття в Луцьк прибули керівники люблінських громадських організацій, які виступають партнерами співпраці.

У навчальних закладах Волині вже діє 15 шкільних європейських клубів. Новий центр має на меті поширювати серед територіальної громади Луцька та області інформацію про засади функціонування Євросоюзу, економіку, політику, культурні традиції країн-членів ЄС. Програма «Будуємо Європу разом!» втілюється в життя під патронатом Генерального консула Польщі в Луцьку Войцеха Галонзки, луцького міського голови Антона Кривицького, президента Любліна Анджея Прушковського та народного депутата Володимира Бондара. Нині за основу взято польську модель інформування територіальних громад про Євросоюз, а Польща свого часу вивчала німецькі напрацювання. Таким чином, трансформування досвіду наших польських сусідів до українських реалій повинно сприяти зростанню мотивації прагнення територіальних громад до євроспільноти — вважають організатори Центру європейської інформації, повідомляє Наталія МАЛІМОН, Луцьк.

Газета: