У мільйонів людей не може не пробудитися цікавість, розуміння, а потім і свідома праця на ниві піднесення рідної культури.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи

ВИБОРИ-2004

18 серпня, 2004 - 00:00

Корекція витрат

Центральна виборча комісія відкоректувала кошторис витрат на організацію та проведення виборів президента України. Загальна сума, передбачена на проведення кампанії, залишилася колишньою — 391,046 млн. грн. Проте, як повідомив позавчора на засіданні ЦВК заступник голови комісії Ярослав Давидович, витрати Центрвиборчкому зменшено на 21 млн. грн. — зі 105 млн. грн. до 84 млн. грн. Як відзначив Я. Давидович, зменшення витрат ЦВК сталося за рахунок зниження вартості виготовлення виборчих урн майже на 50 млн. грн. Разом із тим збільшено суми витрат на оплату послуг ЗМІ за рахунок збільшення кількості кандидатів на посаду президента. Також збільшено витрати на організацію голосування за кордоном. Я. Давидович нагадав, що спочатку кошторис витрат складали з розрахунку, що у виборах братимуть участь 20 кандидатів, проте зареєстровано 26. У зв’язку з цим витрати на оплату ЗМІ для публікації програм, а також оплату ефірного часу на телебаченні та радіо для передвиборної агітації за рахунок коштів держбюджету збільшено до 6,872 млн. грн. Також збільшили суму на публікацію передвиборних плакатів на 3 млн. грн., повідомляє Інтерфакс- Україна. З урахуванням того, що для кожного кандидата треба надрукувати 180 тис. плакатів, їх загальна кількість становитиме 5 млн. Сума на організацію голосування за кордоном збільшилася на 0,5 млн. грн. і становила 1,2 млн. грн. Я. Давидович наголосив, що фонд оплати праці для працівників секретаріату ЦВК і залучених фахівців, а також витрати на розвиток інформаційно-аналітичної системи «Вибори» залишилися без зміни. Крім того, 96,163 млн. грн. передбачено на проведення другого туру виборів.

Політреформу проголосують перед другим туром?

Голосування по закону щодо внесення змін до Конституції швидше за все відбудеться між першим і другим турами президентських виборів. Таку думку в інтерв’ю агентству УНІАН висловив координатор парламентської більшості Степан Гавриш. За його словами, сьогодні розглядаються два варіанти щодо термінів голосування змін до Конституції. Перший — це голосування в 15—20-х числах вересня. Другий — між першим і другим турами президентських виборів. Степан Гавриш заявив, що він надає перевагу другому варіанту через те, що, за його словами, початок сесії буде дуже напруженим і емоційним у зв’язку з президентськими виборами. Гавриш також прогнозує, що в перший день роботи сесії (7 вересня) буде оголошено висновок Конституційного Суду щодо законопроекту 4180. Він зауважив, що поки що не знає, яким буде рішення, але сподівається, що воно буде максимально позитивним, оскільки законопроект 4180 пройшов велику дискусію у парламенті і був максимальним компромісом.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ