...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

«Вільні вибори» — за планом

2 листопада, 1999 - 00:00

Виборці Львівщини могли й не ходити на вибори. Їхнє «волевиявлення» у відсотковому вимірі було заплановане у штабі «демократа, реформатора та прихильника вільної преси та чесних виборів» Леоніда Кучми. Опівдні в суботу прес-центр Місії спостерігачів за виборами Міжнародного товариства прав людини (Українська секція) одержав ПЛАН ГОЛОСУВАННЯ НА ВИБОРАХ ПО ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ. Документ оформлений як «Загальні підсумки планової кількості голосів за кандидата в президенти України Л.Д.Кучму по Львівській області (в розрізі міста і районів)».

За день до голосування безсумнівним для Кучми було те, що у Городецькому окрузі №120 та Турківському №125 Леоніда Даниловича підтримають відповідно 63,99% та 61,51% виборців. Загалом Львівський регіон мав дати — 38,7% голосів. Самому Львову дозволили погратися в чесні вибори: їх «організатори» запланували на Львів — усього 21,5% голосів. Натомість компенсувати недостачу голосів мав Мостицький район — без зайвої скромності — 81,5% голосів виборців.

«На підставі яких законів ми повертаємося до планування, та ще й виборів?» — запитує Місія спостерігачів у повідомленні, що надійшло в редакцію.

Оксана ПАНЧЕНКО, «День»
Газета: