Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Вища економічна рада весільних генералів?

19 липня, 1997 - 00:00

У четвер відбулося перше засідання Вищої економічної ради при Президенті України. Цей орган, створений нещодавно указом Л. Кучми, мав консолідувати ділову та інтелектуальну еліту для формування стратегії економічної політики (а радше - привабливого реформаторського іміджу Президента). І дійсно, у нову "копанку" спливлося чимало "китів" від економіки - хто із службового обов'язку, хто з іміджевою або й суто меркантильною метою.

Проте вже під час першого засідання, присвяченого обговоренню проекту невідкладних заходів для виводу економіки з кризи та прискорення реформ, виявилося, що буде важко виробити спільні підходи щодо цього документа (за словами секретаря Ради А. Гальчинського, сприйнятого не під оплески). Екс-прем'єр-міністр Вітольд Фокін у інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" розцінив проект як сирий і не готовий до обговорення. Мовляв, саме тому й обговорення як таке не відбулося. А ще Вітольд Павлович висловив сумнів, що Вища економічна рада за нинішніх умов буде дієвою.

Сумнів цей, за словами заступника керівника прес-служби Президента С. Куцого, підтвердив сам Л. Кучма під час засідання, зазначивши, що Рада не буде підміняти ні уряд, ні парламент. То, може, вона буде для уряду дороговказом і контролюючим органом? Знов-таки, ні.

Принаймні віце-прем'єр із питань економічної реформи Сергій Тигипко сказав, що, хоча Рада й допомагатиме виробленню спільної позиції, вона є лише консультативним органом і її рішення не обов'язкові для уряду.

Отже, "кити" в Раді гратимуть роль весільних генералів, чиї роздумування (??) зовсім не обов'язково будуть сприйняті котроюсь із гілок влади. Навряд чи їм це тривалий час подобатиметься. Є навіть сумніви, що відбудеться принаймні наступне, вересневе, засідання цього органу. А тим часом у складі Ради створено 7 робочих груп, які доопрацьовуватимуть проект невідкладних заходів - цілком ймовірно, чергову мертвонароджену дитину "реформи згори".

Михайло РОМАНЦОВ, "День"
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ