Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Вища економічна рада весільних генералів?

19 липня, 1997 - 00:00

У четвер відбулося перше засідання Вищої економічної ради при Президенті України. Цей орган, створений нещодавно указом Л. Кучми, мав консолідувати ділову та інтелектуальну еліту для формування стратегії економічної політики (а радше - привабливого реформаторського іміджу Президента). І дійсно, у нову "копанку" спливлося чимало "китів" від економіки - хто із службового обов'язку, хто з іміджевою або й суто меркантильною метою.

Проте вже під час першого засідання, присвяченого обговоренню проекту невідкладних заходів для виводу економіки з кризи та прискорення реформ, виявилося, що буде важко виробити спільні підходи щодо цього документа (за словами секретаря Ради А. Гальчинського, сприйнятого не під оплески). Екс-прем'єр-міністр Вітольд Фокін у інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" розцінив проект як сирий і не готовий до обговорення. Мовляв, саме тому й обговорення як таке не відбулося. А ще Вітольд Павлович висловив сумнів, що Вища економічна рада за нинішніх умов буде дієвою.

Сумнів цей, за словами заступника керівника прес-служби Президента С. Куцого, підтвердив сам Л. Кучма під час засідання, зазначивши, що Рада не буде підміняти ні уряд, ні парламент. То, може, вона буде для уряду дороговказом і контролюючим органом? Знов-таки, ні.

Принаймні віце-прем'єр із питань економічної реформи Сергій Тигипко сказав, що, хоча Рада й допомагатиме виробленню спільної позиції, вона є лише консультативним органом і її рішення не обов'язкові для уряду.

Отже, "кити" в Раді гратимуть роль весільних генералів, чиї роздумування (??) зовсім не обов'язково будуть сприйняті котроюсь із гілок влади. Навряд чи їм це тривалий час подобатиметься. Є навіть сумніви, що відбудеться принаймні наступне, вересневе, засідання цього органу. А тим часом у складі Ради створено 7 робочих груп, які доопрацьовуватимуть проект невідкладних заходів - цілком ймовірно, чергову мертвонароджену дитину "реформи згори".

Михайло РОМАНЦОВ, "День"
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments