Ми з вами дивимося на те, як у нашій Україні народжується громадянське суспільство. Українці вже не бояться і мають відвагу виявляти ініціативу
Левко Лук’яненко, український дисидент, громадський діяч

За НАТО: Аргументи Саркозі

13 березня, 2009 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Французький президент Ніколя Саркозі офіційно оголосив про повернення Франції до структур військового командування НАТО. «Настав час покласти край цій ситуації. Це (повернення до структур командування НАТО. — Ред.) в інтересах Франції та в інтересах Європи», — заявив Саркозі, виступаючи на зустрічі французьких військових експертів у Парижі. Нагадаємо, що президент Франції Шарль де Голль вивів Францію з інтегрованих структур командування НАТО 1966 року, таким чином демонструючи незалежність від США.

Саркозі відкидає аргументи противників повернення країни до військових структур НАТО, які стверджують, що в своїй зовнішній політиці Франція стає «клоном Великої Британії». «Ті, хто заявляє, що внаслідок цього кроку наша незалежність ставиться під сумнів, вводять французів в оману. Вони ображають і шокують наших європейських партнерів, наших союзників, говорячи про те, що ті не є незалежними», — наголосив французький президент.

Міністр оборони Франції Ерве Морен вважає, що немає жодних підстав говорити про те, що Париж тепер муситиме узгоджувати всі свої дії з США. Як приклад Морен наводить Німеччину, яка була повністю інтегрована до структур НАТО, проте виступала проти війни в Іраку. «Ми братимемо участь у операціях тоді, коли вважатимемо за потрібне», — заявив голова оборонного відомства. Тим часом міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер зазначив, що «наша участь у структурах НАТО дозволить збільшити вплив і посилити європейську точку зору в Альянсі».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ