Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Половина справи...

Головний штабіст Януковича стартом кампанії задоволений
10 серпня, 2004 - 00:00
СЕРГІЙ ТІГІПКО: «ХОЧЕТЕ ЗНАТИ, ЩО ЗРОБИТЬ ВІКТОР ЯНУКОВИЧ, ДИВІТЬСЯ, ЩО ВІН УЖЕ ЗРОБИВ» / ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА / «День»

Перший етап виборчої кампанії кандидата в президенти, прем’єр- міністра України Віктора Януковича пройшов успішно. Про це заявив журналістам керівник штабу В. Януковича Сергій Тігіпко під час своєї другої прес-конференції у приміщенні штабу в кінотеатрі «Зоряний». За словами пана Тігіпка, результатами початкового етапу кампанії стало зростання за останній місяць довіри населення до Віктора Януковича на 9% і його рейтингу як кандидата на 5%. Прямим результатом роботи штабу стали зібрані на підтримку кандидатури нинішнього прем’єра 5 мільйонів підписів українських громадян, організація роботи 27 регіональних і 201 окружного штабу, а також майже такої ж кількості регіональних і окружних громадських приймалень. У відповідь на сумніви окремих журналістів щодо легітимності зібраних підписів Сергій Тігіпко сказав, що в центральному штабі підписні листи пройдуть ретельну перевірку. Щоправда, яким чином можливо відрізнити підписи правильно оформлені, однак зібрані працівниками жеків, лікарень та інших доступних для впливу влади організацій від «урожаю» законних агітаторів, Сергій Леонідович не уточнив.

Певний час Сергію Тігіпку довелося коментувати питання, пов’язане зі студентськими акціями в місті Суми, що почалися у зв’язку зі створенням на базі трьох місцевих вузів єдиного університету. Він охоче погодився з аргументом, що влада не має права заважати студентам висловлювати власну думку, висувати вимоги, проводити акції, зокрема й піші походи до столиці. Пообіцявши вникнути в суть конфлікту, Сергій Тігіпко водночас звернув увагу на факт відсутності чітких і зрозумілих вимог з боку протестуючих студентів. При цьому, за його словами, ні у студентів, ні у викладачів немає приводу для невдоволення у зв’язку зі створенням єдиного вузу — ніхто з них не втратив ні роботу, ні навчання. І хоча С. Тігіпко не став категорично наполягати на політичному підгрунті студентських виступів, він закликав політичні сили не використовувати молодь як інструмент.

Схоже, виборчий штаб збирається й надалі подавати кандидата Віктора Януковича насамперед як успішного прем’єра. Принаймні нинішнє зростання підтримки кандидата Януковича Сергій Тігіпко пояснює результатами його діяльності на чолі уряду, зокрема такими чинниками, як економічне зростання, що триває в країні, підвищення зарплат, пенсій, поліпшення інших соціальних параметрів. Ще один акцент — питання «людяності» кандидата. Український електорат, зауважив керівник штабу, «трохи залякали «донецькими», жорсткістю. Однак такі розмови поступово вщухають, і одне із завдань команди В. Януковича — показати кандидата в президенти як людину «в сім’ї», переконаний С. Тігіпко. При цьому начштабу відкинув думку про те, що Віктор Янукович як прем’єр перебуває у винятковому становищі, нагадавши, що показати себе на цій же посаді мали можливість і інші кандидати — Віктор Ющенко та Анатолій Кінах. Сергій Леонідович також запевнив присутніх, що в команді прем’єра працюють лише українські політтехнологи, а всі витрати на виборчу кампанію, включаючи виготовлення вуличних бігбордів, яких уже стоїть по країні 250 штук, не перевищать визначеної законом суми в 10 млн. грн. Як і раніше Леонід Кравчук, Сергій Тігіпко висловив негативне ставлення до ідеї підписання угоди про чесні вибори. У той же час керівник кампанії В. Януковича ще раз підтвердив свою позицію щодо питання теледебатів: «Якщо не буде прямих дебатів між кандидатами на президентську посаду, таку країну навряд чи можна вважати демократичною», — заявив Сергій Тігіпко, висловивши переконання, що Віктор Янукович обов’язково візьме участь у теледебатах зі своїми конкурентами.

У разі обрання Віктора Януковича президентом народ може розраховувати на ще швидше економічне зростання і як наслідок — зростання зарплат, обіцяє С. Тігіпко. Напевно, начштабу знає, що каже. Крім того, впевнений Сергій Тігіпко, президент Віктор Янукович проведе політичну реформу, тим самим створивши умови для політичної конкуренції в країні, і в жодному разі не буде зводити рахунки з колишніми конкурентами по президентських перегонах. Говорячи про можливу кандидатуру прем’єра після обрання президентом Віктора Януковича, пан Тігіпко заявив, що цю людину насамперед буде визначати парламентська більшість. У якій на той час може опинитися й найбільша фракція «Наша Україна», й не виключено, що саме кандидата від цієї фракції можуть висунути на прем’єрську посаду, висловив думку керівник виборчої кампанії Віктора Януковича. Що ж до свого власного політичного майбутнього (не таємниця, що багато експертів саме Сергія Тігіпка вважають головним претендентом на керівництво урядом у команді Януковича), Сергій Леонідович виявився досить скромним. За його словами, після виборів він збирається повернутися до активної роботи на посаді голови Нацбанку (на час виборів С. Тігіпко в НБУ взяв відпустку).

Відповідаючи на запитання кореспондента «Дня», чи не позбавиться Янукович підтримки партнерів по коаліції в разі непроходження політреформи до президентських виборів (саме було завданням Януковичу як умова підтримки його кандидатури силами парламентської більшості), Сергій Тігіпко заявив: усе залежатиме не стільки від кінцевого результату, скільки від позиції, виявленої підконтрольною прем’єру фракцією «Регіони України». За словами С. Тігіпка, якщо «Регіони України» не підтримають внесення змін до Конституції, у коаліції можуть бути «серйозні проблеми». Таким чином, «правильне» поводження з питанням політичної реформи — найважливіше завдання для прем’єра. С. Тігіпко висловив упевненість у тому, що Віктор Янукович зробить усе те, що від нього залежить, щоб внести зміни до Основного Закону якнайшвидше.

Володимир СОНЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: