Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

У «донецькій мажоритарці» все стабільно,

або Чому «УДАР» подав до суду на Тетяну Бахтєєву
10 жовтня, 2012 - 00:00
ПРОСПЕКТ МИРУ, ДОНЕЦЬК / ФОТО АВТОРА
«Це вже не перше засідання, на якому я представляю Тетяну Дмитрівну, — сказав «Дню»адвокат Людвік Мірзоян. — І за позовами політичної партії «УДАР» це вже третє засідання. Я так розумію, що це єдиний спосіб партії якось дати про себе знати. Ми отримуємо безпідставні позови, причому минулі справи були програні. Це безпідставний позов, який не має ніякої правової основи, спрямований виключно на те, щоб звернути на себе увагу. Зауважте, ми дізналися про засідання суд

Багато хто чекає виборів роками. Ті, чиї під’їзди потребують ремонту, чиї дитячі майданчики розікрали на металобрухт, хто мріяв про цифрове телебачення, але не міг собі раніше цього дозволити. А тепер, з наближенням виборів, вони дійсно хочуть, щоб усі їхні проблеми розв’язав майбутній народний депутат, незважаючи на те, що виконавчі обов’язки — це повноваження не нардепа, а місцевої влади. Проте мажоритарники не проти купувати за «хороші вчинки» голоси на виборах. Сьогодні деякі навіть обгрунтовано вважають, що слово «мажоритарник» має не французьке коріння (від слова «більшість» — той, хто належить до більшості); а є схожим на горезвісне «мажор» — так звуть молодих людей, чиє життя й майбутнє влаштували їхні впливові батьки. У даному випадку батьком є партія. На підтвердження цьому факту — приклади того, як у Донецькій області завойовують увагу й голоси виборців. І суди, де розбираються, чи підкуповують депутати електорат.

«Приз глядацьких симпатій» за активність, добродушність і допомогу можна віддати кандидатові в народні депутати в 42 мажоритарному окрузі Тетяні Бахтєєвій. Туди входять Ворошиловський і частина Куйбишевського районів Донецька, тобто центральна частина міста. Відповідно, весь центр, хоч куди глянь, обвішаний плакатами Тетяни Дмитрівни. То вона стоїть в обнімку з шахтарями й вітає їх з професійним святом, то зі школярами — відповідно з 1 вересня, то з вчителями — з Днем вчителя, та й окремо народний депутат теж красується на білбордах. Плакати — не єдиний спосіб привернути увагу. Наприклад, під час посвячення в студенти майбутні лікарі, студенти Донецького національного медичного університету ім. Горького отримали пакети з дарунками, де були фонендоскопи, флешки й тонометри. Наступного дня Тетяна Дмитрівна вирушила поздоровляти школярів, яким подарувала набори з книжками, солодощами й повітряними кульками «З любов’ю Тетяна Бахтєєва». Пізніше кандидат у народні депутати влаштувала корпоративну вечірку для студентів Донецького національного університету в дельфінарії «Немо», забронювавши всі місця. Студентів туди зводили за списком. Як і на загальний концерт у парку Щербакова. Цього разу для студентів співали Світлана Лобода, Стас Шурінс та інші. Студент філологічного факультету розповідає: «Списку я не бачив, але знаю, що в тих, хто живе в гуртожитку, проблеми виникали. Мій однокурсник, який є старостою поверху в гуртожитку, робив якийсь список тих, хто був на концерті. Я пішов туди по роботі й щоб послухати чудову промову Тетяни Бахтєєвой, написану найкреативнішими й найграмотнішими спічрайтерами». Студент вважає, що на вибір студентів такі концерти й такі вчинки вплинути не можуть. «Це ж наскільки треба бути одноклітинною істотою, щоб піти на концерт і подумати, що він організований на благо нашої країни, а потім ставити галочку напроти цього кандидата. Це навіть важко назвати розвагою», — говорить студент.

А зовсім недавно студенти у футболках «Наш кандидат — Тетяна Бахтєєва» прибирали двори донецьких багатоповерхівок у рамках програми «Чистий двір». Прибирали й у дворі автора статті, фарбували дитячі гойдалки й турніки, збирали опале листя. Коли автор запитала у студентів, що вони роблять, їй відповіли: «Ми студенти різних вишів. Прибирання відбувається за програмою прибирання дворів нашого кандидата Тетяни Дмитрівни Бахтєєвої. Це вона ініціатор». Автор щиро подякувала студентам за чистий і пофарбований двір, а також за їхнє бажання працювати, але... Програма «Чистий двір» — це можливість для студентів підробити, оскільки вона офіційна міська, й виникає запитання: чому студенти були саме в одязі з пропагандою кандидата? Навіть незважаючи на те, що вона ініціатор цієї благої справи.

До речі, Тетяна Дмитрівна відома в Донецьку всім і вже досить давно. Вона тут вчилася, працювала, тут висіли плакати з депутатом ще п’ять років тому, й відтоді вони не знімалися. Вона влаштовувала для донецьких студентів у місцевому клубі гучний День студента в День Тетяни, й ще багато чого хорошого робила Тетяна Дмитрівна в Донецьку. І якщо півроку тому це ще не було агітацією, то сьогодні є всі причини вживати саме це слово.

Тим часом політична партія «УДАР» подала на Тетяну Дмитрівну до суду за статтею 6 п. 2 й статтею 74 п. 13 Закону «Про вибори народних депутатів». Бахтєєва звинувачується в підкупі студентів, який вона здійснила 4 жовтня в дельфінарії «Немо». «Кожен студент, присутній на зустрічі, мав при собі запрошення на вечірній сеанс у дельфінарії, орієнтовна вартість якого становить 80 грн. До того ж на кожному місці були розкладені пакети з таким вмістом: футболка з написом «Мій вибір Тетяна Бахтєєва» (орієнтовна вартість — 40 грн), агітаційний буклет Бахтєєвої, блокнот з агітаційною інформацією на розвороті (орієнтовна вартість — 30 грн), авторучка з написом «Тетяна Бахтєєва» (орієнтовна вартість — 1,5 грн), цукерки «Есферо» (орієнтовна вартість — 30 грн). За підрахунками партії «УДАР», загальна вартість запрошення й пакетів дарунків становить 181 грн 50 коп. на кожного запрошеного. На підставі цього будл складено акт про порушення закону «Про вибори народних депутатів України», — говориться в заяві партії «УДАР». Під час вчорашнього судового засідання суддя оголосила перерву до наступного дня. Поки сторони будуть знайомитися з доказами і документами. Наступне слухання відбудеться сьогодні о 15.00.

Це не перша практика подібних судів на Донеччині. Не минуло й тижня, як суд постановив, що Олексій Азаров, який проходить по 47 одномандатному виборчому округу (Слов’янськ, Олександрівський і Слов’янський райони Донецької області), не підкуповує своїх виборців. Нагадаємо, що раніше опонент О.Азарова від партії «Політичне об’єднання «Рідна Батьківщина» Олег Котенко подав позов до суду щодо можливого підкупу виборців. У позові говориться: «Наприкінці серпня поточного року й на початку вересня 2012 року кандидатом... була проведена акція в школах, у рамках якої були роздані дарунки з символікою «Наш регіон» Олексій Азаров», а саме ортопедичні портфелі з вкладеним туди шкільним приладдям. Приблизна вартість цього пакету становила 150—200 гривень». До речі, «Наш регіон» — це громадська група, створена О.Азаровим 20 липня 2012 року, за десять днів до старту офіційної агітації. Розгляд судової справи за позовом О.Котенка відбувся 7 вересня. Суддя Донецького окружного адміністративного суду Ігор Тарасенко відхилив позов, мотивуючи це тим, що школярі не є виборцями. Сам же Азаров говорить, що дарунки не мали символіки його як кандидата або символіки ПР, а стосувалися лише до громадської ініціативи.

Варто зауважити й те, що до дня визволення Донбасу в Слов’янську кандидат подарував своїм виборцям продовольчі пакети. Про це свідчить відео, яке виклав до відеомережі YouTube користувач MrVladimir8888. Крім того, як повідомляють «Новини Донбасу» від імені Олексія Азарова й ПР у Слов’янську вітали з Днем фармацевта працівників аптек. А пакетах, які дарили провізорам за даними НД були «пляшка шампанського, коробка цукерок, пачка чаю, кепка з логотипом «Громадська ініціатива Олексія Азарова», вітальна листівка з фотографією Азарова й логотипом Партії регіонів і авторучка також з логотипом». До речі, День визволення Донбасу запам’ятався й тим, що під час святкування в Маріуполі від імені Партії регіонів активісти роздавали парасольки з партійними логотипами. За парасольками вишикувалася справжня черга. Люди штовхалися, щоб отримати презент.

Але роблять піар великими концертами на Донбасі не лише кандидати від Партії регіонів. Наприклад, нікому не відоме селище Буроз, що входить до м. Макіївки, прославилося завдяки концерту, який 8 вересня там влаштував кандидат у депутати в 55 мажоритарному окрузі Тимофій Нагорний. Поряд з напівзруйнованим БК виступили Міка Ньютон, Тіна Кароль, Віталій Козловський, Олексій Кузнєцов, Матіас, Renata, а також лідери молодіжного руху «Street Workout». Напевно, раніше в Бурозі не бачили таких концертів. «Публіка верещала, кричала, просто божеволіла. Ну звісно, де ще побачиш Тіну Кароль у сукні від Коваллі на тлі напівзруйнованого убогого БК?», — говорить кореспондент регіонального телеканалу. Усе це свято було присвячене Дню фізкультурника. Прямої агітації не було, натомість — пропаганда здорового способу життя під егідою кандидата в депутати. Чи було це підкупом? Експерти скажуть, що ні. Мовляв, людям подарували свято, але...

До виборів трохи менше ніж три тижні, соціологічні дослідження показують абсолютно різні результати, подеколи навіть геть непередбачувані, але в донецькій мажоритарці все як і раніше передбачено й стабільно.

Катерина ЯКОВЛЕНКО, «День» Донецьк
Газета: 

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ